Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Birštonas kvėpuos jūros oru

17/05/2013

Taip pat skaitykite

Ar tikrai lietuviškos daržovės sveikesnės, o pieno produktus reikėtų rinktis liesus? TIKROJI TIESA APIE VAIKŲ MAITINIMĄ UGDYMO ĮSTAIGOSE Keturi iš dešimties anksčiau ar vėliau susirgsime vėžiu Kodėl nuolat kenčiame pilvo skausmus?

Šiandien VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto finansavimo ir administravimo sutartį su biudžetine įstaiga Birštono miesto tvarkymo tarnyba. Po pasirašymo, skyrus 2 mln. Lt paramos sumą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, bus pradėtas įgyvendinti projektas - „Mineralinio vandens panaudojimas poilsiui ir turizmui Birštono kurorte“.

„Tai unikalus projektas, į orą garinamas mineralinis vanduo 50-80 metrų spinduliu leis kvėpuoti jūros oru,“ – pasakoja Birštono miesto tvarkymo tarnybos direktorius Algirdas Kederys.

Vytauto parke, bus naujai įrengtas mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonas, kuriam mineralinis vanduo būtų tiekiamas iš šaltinio „Versmė“. Kitoje kurorto zonoje–Birštono centriniame parke bus panaudotas šiuo metu užkonservuotas „Rūtos“ gręžinys. Šio gręžinio mineralinis vanduo bus tiekiamas į garinimo bokštą, kurio sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuos savaime. Mineralinio vandens lašų prisodrintas oras turi tokį patį poveikį kaip ir kvėpavimas jūros oru.

Norima sukurti mineralinio vandens panaudojimo infrastruktūrą poilsiui bei turizmui ir išplėsti kurorte teikiamų paslaugų pasiūlą. Projekto įgyvendinimo metu bus panaudotas natūralaus šaltinio „Versmė“ mineralinis vanduo Kneip procedūroms; įrengti Kneip terapijos elementai Birštono Vytauto parko prieigose.

„Lauke visais metų laikais žmonės galės naudotis sveikatinimo zona. Pasinaudojant žiniomis apie Kneip terapiją bus nutiesti aštuoniolikos skirtingų dangų takeliai nuo, pavyzdžiui, kankorėžių iki smėlio, takeliais žmonės pateks į mineralinio vandens baseinus. Visa tai skirta ne komercinei veiklai, taigi žmonės turės galimybę sveikatintis nemokamai“ – sako p. Kederys.

Vokiečių pastorius S.Kneip 19 a. aprašė gydymosi vandeniu metodą, kuris apima penkis gydymo veiksnius: aplinkos ir mitybos terapiją, hidroterapiją, gydomąsias mankštas ir fizinius pratimus, fizioterapiją.

Birštonas – vienas seniausių ir žymiausių Lietuvos balneologijos kurortų nuo seno garsėjantis savo gydomaisiais mineraliniais vandenimis.

Šio projekto įgyvendinimas prisidėtų prie kito Birštono savivaldybės vykdomo projekto „Birštono miesto centrinio parko sutvarkymas ir pritaikymas aktyviam poilsiui ir turizmui“ ir jį kokybiškai papildytų suformuojant naujus, gamtinių išteklių panaudojimą sveikatinimui, poilsiui bei turizmui skatinančius traukos objektus.

Sigita Varsackytė
Vyresnioji informavimo specialistė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra