Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Tobulesnis miegas pagal Feng Shui

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Kodėl nuolat kenčiame pilvo skausmus? Gražiausias vasaros aksesuaras – sveikai įdegusi oda Maitinimo gerinimui – sezoniniai ir alergiškiems vaikams skirti valgiaraščiai Nori nepriaugti svorio - pusryčiauk

Geras miegas – mūsų sėkmės pagrindas! Miegamajame praleidžiame trečdalį savo gyvenimo.  Geras miegas pagerina nuotaiką, bendrą sveikatos būklę. Feng Shui filosofija yra vienas iš būdų, kaip į savo  miegamąjį įnešti harmoniją ir geros energijos srovę.  Kaip to pasiekti?
Idealiu atveju miegamajam skiriama ta patalpa, kuri yra toliausiai nuo įėjimo, virtuvės ar tualeto. Ideali miegamojo vieta - pietvakarinis namo kampas. Taip pat labai svarbi ir paties kambario forma. Miegamojo kambarys turi būti stačiakampio arba kvadrato formos ir jokiu būdu negali būti pereinamoji patalpa. Praktika rodo, kad miegamojo durys neturi būti priešais kitų kambarių duris, nes tai, Feng Shui specialistų nuomone, priveda prie nesantarvės ir konfliktų šeimoje. Specialistai pataria miegamojo patalpas nuolat vėdinti, nes šviežias oras yra teigiamos energijos šaltinis. Taip pat nakties metu patariama uždaryti miegamojo, ir greta esančių patalpų duris. Tai stimuliuoja papildomą energiją, kuri užtikrina gerą sveikatą ir namiškių tarpusavio santykius. 

Lova
Lova tai  reikšmingiausias baldas miegamajame, tad labai svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Feng Shui specialistai rekomenduoja lovą statyti taip, kad matytumėte, kas įeina pro duris, bet neatsidurtumėte jų kelyje. Geriausia lovos padėtis įstrižai durų - galvūgalis durų pusėje. Taip pat labai svarbu, kad prie dvigulės lovos galima būtų prieiti iš dviejų pusių, priešingu atveju yra rizika, kad šis asmuo miegos visą laiką vienas. 
Lova turi būti patogi ir ant kojų.  Lovos čiužinys turi būti vienalytis. Jokiu būdu nenaudoti dviejų dalių čiužinių, nes specialistų nuomone, tai viena iš priežasčių, kodėl poros pykstasi.  Lovos galvūgalis turi būti pristumtas prie sienos, kad skatintų stabilumą ir saugumą, tačiau galvūgalyje neturi būti radiatorių.  Jeigu lova statoma prie lango, tai nakčiai būtinai reikia užtraukti storas užuolaidas. 

Lubos
Didelę reikšmę turi ir lubos. Jos turi būti lygios, priešingu atveju sutuoktinių porai gresia nesutarimai, sveikatos problemos ir netgi galimas bankrotas. 

Apšvietimas
Labai svarbu didelį dėmesį skirti teisingam kambario apšvietimui. Reikėtų surasti tinkamą balansą tarp labai griežtos ir pritemdytos šviesos.  Dienos metu geriausia būtų kuo daugiau natūralios šviesos, o vakarėjant žvakių šviesa - pagal Feng Shui pasirinkimas numeris vienas. 

Spalvos
Miegamajame patartina pasirinkti ramius tonus. Tonas gali svyruoti tarp grietinėlės, persikų, smėlio, koralų, geltonos, šviesiais rudos ar kakavos. Taip pat ramina ir levandų, mėlyna ar žalia spalvos. Pasirinkite sau tinkamiausią! Tamsūs tonai nuramina ir sukuria lengvumo, ramybės pojūtį, tačiau gali sutrikdyti komforto jausmą.
Paveikslai
Paveikslai spinduliuoja stiprią energiją. Nuotraukos tokiame interjere turi vaizduoti tai, ką norime išgyventi. Jeigu nenorite visą laiką būti depresijos būsenoje, niekada virš galvos nekabinkite liūdnų ir negatyvių scenas vaizduojančių paveikslų, o pasirinkite tai, kas sukelia malonias asociacijas. 
Veidrodžiai
Specialistai rekomenduoja miegamajame vengti didelių veidrodžių, ypatingai atsuktų į lovą.  Kodėl? Naktį atsipalaiduodami nuo streso ir per dieną sukauptų emocijų mes kartais išskiriame neigiamą energiją, kurią veidrodis atspindi atgal. Tad pabudę iš ryto galite pajusti dvigubai daugiau neigiamų emocijų. 


Ko vengti miegamajame?
Miegamasis - tai patalpa, kurioje turi vyrauti erdvė ir ramybė. Feng Shui propaguoja minimalizmą, todėl didžiausi pokyčiai slypi smulkmenose.  Taip pat spintų, lentynų ir kitų baldų kampai neturėtų būti pasukti į lovos pusę. Visiškas tabu – akvariumai miegamajame. 

Taipogi specialistai nepataria gulint lovoje dirbti su nešiojamu kompiuteriu. Jų nuomone, tai įtakos jūsų energiją ir bus nemigos priežastis. Miegamajame nepatartina laikyti televizoriaus, mobiliųjų telefonų, kompiuterio, audioaparatūros. Priešingu atveju nakties metu būsite elektromagnetinių bangų veikimo lauke, o tai gali įtakoti sveikatą. 
Miegamajame netinka per daug dekoratyvinių augalų. Jeigu kambarinių augalų per daug, tai susidaro efektas, kad kambaryje miega dar vienas žmogus. Tačiau visiškai atsisakyti augalų miegamajame nepatartina, augalas vis dėlto gerina savijautą, miegamojo energiją. 

Venkite chaoso miegamajame. Po spintomis, spintelėmis ir lova nesandėliuokite daiktų, nes dideli daiktai trukdo cirkuliuoti teigiamai Ci energijos srovei. 
Ką daryti, jeigu negalime miegamojo įkurti atskiroje patalpoje?
Darbui ir poilsiui turi būti skirti atskiri kambariai. Jei to negalite sau leisti, tada darbo kampą atskirkite nuo lovos širma arba pertvara.Tokiais atvejais specialistai pataria kambarį padalinti į dvi zonas- poilsio zoną ir darbo zoną. Miegui numatytoje zonoje nereiktų ruošti namų darbų, priimti svečių, ši patalpos dalis turi likti individualiam poilsiui. 

Feng Shui meistrai tvirtina, kad miegamasis- tai meilės šventovė, todėl labai svarbu, kokios energijos ten viešpatauja. Mes patys esame tie, kurie šią energiją kuria, todėl įkuriant miegamąjį nereikėtų būti abejingiems. 
Kiekvienas specialistas turi savo individualią nuomonę apie idealų miegamąjį, bet nežiūrint į tai, su kuria nuomone sutiksite, atsiminkite - miegamasis meilės, relaksacijos ir jėgų atgavimo patalpa.
Sėkmės ir malonių rezultatų Jums!