Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Vakar Europoje buvo paminėta „Exrūkalių diena“

27/09/2013

Taip pat skaitykite

Vakcina - priemonė nuo gripo Kodėl žiemą nepatartina valgyti žalių agurkų Sveikas maistas Saldžiausias pasaulyje? Miegas...

Vakar buvo pasveikinti 400 000 europiečių, pasižadėję atsisakyti rūkymo įpročio per Europos Komisijos surengtą kampaniją „Exrūkaliai nenugalimi“. Sveikinami buvo ir tie, kurie metė rūkyti kitais būdais.

Vilniuje ši diena buvo paminėta Kudirkos aištėje, kur vyko išskirtinė visiems pažįstamos fotografės Marlos Singer fotosesija. Joje galėjo įsiamžinti kiekvienas norintis exrūkalius. Fotografei mielai pozavo ir jauni, ir vyresni vilniečiai, kurių dauguma sakė, jog yra nerūkantys. Renginyje Vilniuje dalyvavo ir Lietuvos medicinos studentų asociacijos nariai, kurie apsilankiusiems demonstravo plaučių muliažus ir pasakojo, kas vyksta organizme, kai žmogus nustoja rūkyti.  

Vakar visose ES valstybėse vyko daugybė renginių, skirtų pažymėti pirmąją istorijoje metusių rūkyti dieną. Tai – kampanijos „Exrūkaliai nenugalimi“ iniciatyva ir pirmoji sąmoningo sveikatingumo diena, skirta visų šalių exrūkalių pergalei pažymėti. Tikimasi, kad sektinas metusių rūkyti pavyzdys, įskaitant ir tuos 400000, kurie nusprendė nustoti rūkyti naudodamiesi nemokama internetine priemone iCoach, įkvėps ir tūkstančius kitų atsikratyti šio įpročio.

Garsenybių, kurios kartu su Europos Komisija prisijungė pažymėti pirmąją Metusių rūkyti dieną, sąrašo viršuje – superžvaigždė DJ Bobas Sinclaras ir „Grand Slam“ serijos teniso čempionė Victoria Azarenka.

B. Sinclaras ir V. Azarenka kartu su gausybe kitų Europos žvaigždžių vakar Briuselyje prisijungė prie ovacijų tiems, kurie laimėjo vieną sunkiausių mūšių savo gyvenime – metė rūkyti. Prie šios šventės jungiasi ir Europos plaučių fondas (European Lung Foundation, sutrumpintai ELF, www.europeanlung.org), kitos sveikatos priežiūros įstaigos, labdaros organizacijos bei pažangiausi darbdaviai. Tikimasi, kad tiems, kuriems vis dar nepavyksta atsispirti tabako vilionėms, „Exrūkalių diena“ parodys, jog gyvenimas nerūkant yra būtent tai, ko tikrai verta siekti.

Kalbėdamas Briuselyje Parc du Cinquantenaire vykusiame reginyje, ES sveikatos ir vartotojų politikos komisaras Tonio Borgas sveikino visus susirinkusius: „Sveikinimai visiems exrūkaliams! Jūs esate herojai, kurie savo kova ir pergale prieš priklausomybę rūkymui įkvepiate ir kitus. Džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių renkasi gyvenimą be tabako ir aš labai tikiuosi, kad savo pavyzdžiu jie užkrečia ir savo artimus žmones. 

Renginio Briuselyje dalyviai turėjo progą susitikti su pasaulinio garso didžėjumi Bobu Sinclaru. Metusių rūkyti dienos proga garsenybė padovanojo 1000 nemokamų savo naujosios dainos „Summer Moonlight“ internetinių atsisiuntimų. Kalbėdamas renginyje, jis paaiškino, kad įsitraukimas į kampaniją jam leido galutinai suprasti aplinkos be tabako dūmų naudą po to, kai jis šitiek metų dirbo klubuose:

„Dabar, kai daugumoje klubų draudžiama rūkyti, aplinka tapo žymiai sveikesnė tiek susirinkusiai kompanijai, tiek ir man: viskas geriau matosi, drabužiai nedvelkia dūmais, o be to, žinau, kad dabar mano sveikatai nėra jokio pasyvaus rūkymo keliamo pavojaus.“

„Metusieji rūkyti turi daugiau pinigų, stipresnę sveikatą bei gyvenimo kokybę. Ir jie iš tikrųjų maloniau kvepia. Mesdamas rūkyti žmogus priima sąmoningą sprendimą, kad renkasi gyvenimą – kad renkasi savo sėkmę. Todėl šiandien ir švenčiame, - teigė Bobas Sinclaras

2011 m. pradėta įgyvendinti kampanija „Exrūkaliai nenugalimi“ yra pagrindinė Europos Komisijos kampanija, kuria visoje Europos Sąjungoje siekiama mažinti išvengiamų mirčių atvejų, susijusių su tabako vartojimu, kuris šiuo metu siekia 700 000 per metus. Kampanija „Exrūkaliai nenugalimi“, kuri skirta būtent 28 milijonams ES rūkorių nuo 25 iki 34 metų amžiaus, vienareikšmiškai nukreipia dėmesį nuo pastoviai kartojamų perspėjimų apie rūkymo žalą, išryškindama tabako atsisakymo naudą. Įgyvendinant kampaniją, naudojama moksliškai pagrįsta ir nemokama sveikatingumo priemonė iCoach (www.exsmokers.eu), kuri veikia 22 ES valstybių narių kalbomis.

Metusių rūkyti dieną lydi dar viena neseniai pradėta nauja pažangi kampanija – „Mesk rūkyti su Barça“ („Quit Smoking With Barça“). Tai – Europos Komisijos partnerystė su tarptautinio lygio futbolo klubu „FC Barcelona“. Ši programa šiuo metu remia daugiau nei 70 000 pasiryžusių mesti rūkyti žmonių (www.quitsmokingwithbarca.eu).

 

EGLĖ RAKAUSKAITĖ