Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Mokslininkai: reikia keisti požiūrį į sveiką mitybą

26/09/2013

Taip pat skaitykite

Saldžiausias pasaulyje? Miegas... Ir lieknina, ir veidą skaistina Stresas, jo poveikis ir valdymas Vien sportas sveikatos neapsaugos

Vilnius, rugsėjo 26 d. (BNS). Būtina keisti gydytojų ir medicinos studentų požiūrį į sveiką mitybą, didesnį dėmesį skiriant neapdorotam augaliniam maistui, sako sveikos mitybos specialistas mokslininkas Colinas Campbellas (Kolinas Kempbelas).

Artimiausiais metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) taip pat ketinama įvesti specialų šio dalyko kursą.

"Daugelyje medicinos mokyklų JAV ir čia, Lietuvoje, nėra pakankamai kalbama apie mitybą. Mūsų gydytojai nepakankamai šneka apie mitybą. Daugiau nei 50 metų atliekami moksliniai tyrimai patvirtinta, kad mityba yra turbūt vienas svarbiausių iš visų biologinių mokomųjų dalykų, lemiančių mūsų sveikatą", - ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė C.Campbellas.

Anot jo, mityba gali padėti ne tik išvengti įvairių sveikatos problemų ateityje, bet gali padėti užkirsti kelią širdies ligoms, diabetui dabar.

"Reikia vartoti neapdorotą maistą - grūdus, daržoves, vaisius. Reikia rinktis neapdorotą maistą, kuriame mažiau riebalų, cholesterolio, cukraus. Svarbiausia - sugebėti priimti sprendimą ir pakeisti mitybą", - kalbėjo mokslininkas iš JAV.

"Rekomenduočiau bent mėnesį skirti mitybos pokyčiams, kad pamatytumėte, kokie neįtikėtini rezultatai galimi vien valgant augalus vietoj gyvūnų", - jam pritarė spaudos konferencijoje dalyvavęs LSMU dėstytojas Darius Kubilius.

Anot jo, LSMU yra patvirtintos sveikos mitybos, mitybos studijos, tačiau, gydytojo teigimu, jos nėra tokios radikalios, kokios turėtų būti. Mat šios studijų programos pagrįstos iki šiol atliktais tyrimais, kuriems dar didelę reikšmę darė gyvūninių baltymų vartojimas.

"Šiuo metu Lietuvos sveikatos mokslų universitete vyksta pokyčiai, mes kalbame šia tema, visos durys yra atviros, nors pakeisti nusistovėjusias sveikatos ir medicinos dogmas nėra taip lengva. Tačiau mes tikimės artimiausiu metu - po metų ar dvejų - įtraukti augalinės mitybos mokymą kaip sveikos, gydančios mitybos mokymą į universiteto sveikatos specialybių studentų programas", - sakė D.Kubilius.

"Atėjo toks laikas, kai mums nebereikia bijoti, kad po kažkiek metų, o gal ir neužilgo patirsime širdies infarktą, galime mažiau bijoti insulto, galime nebebijoti antro tipo diabeto, galime išsigydyti reumatines ligas, alergines ligas, įskaitant astmą, daugelį kitų ligų, net ir Alzheimerio ligą", - tvirtino medikas, vardydamas žaliavalgystės privalumus.

C.Campbellas taip pat pabrėžė, kad gydytojai turėtų skatinti sveikos mitybos propagavimą.

"Problema, kad gydytojai nėra pakankamai gerai apmokami mitybos klausimu", - sakė jis.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt