Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKitos sporto šakos

BNS Lietuvos motokroso rinktinė savaitgalį startuos motokroso olimpiadoje "Motocross of Nations"

28/09/2013

Taip pat skaitykite

Lina Stančiūtė pergalingai pradėjo ITF serijos moterų teniso turnyrą Čekijoje Mindaugo Mizgaičio vardo turnyre sostinėje kovojo jaunieji sunkiasvoriai imtynininkai Prezidentė įteikė valstybės apdovanojimą ledo ritulininkui D.Zubrui Kaunietis Titas Stremavičius - greitųjų šachmatų turnyro Ukmergėje suaugusiųjų grupės nugalėtojas

Vilnius, rugsėjo 27 d. (BNS). Jau savaitgalį Toitšentalio trasoje, Vokietijoje, įvyks laukiamiausias motokroso renginys "Motocross of Nations", dar kitaip vadinamas motokroso olimpiada. Kiekviena šalis čia atsiunčia tris stipriausius savo motokrosininkus, kurie varžosi trijose klasėse - MX2 (motociklai iki 250 kub cm. kubatūros), MX1 (motociklai nuo 250 kub. Cm. iki 450 kub. Cm. kubatūros) bei Open (neribojama kubatūra).

Finaliniuose važiavimuose startuoja 20 geriausiai kvalifikacijoje pasirodžiusių rinktinių. Viso vyksta trys važiavimai tokia tvarka: MX1 + MX2, MX2 + Open bei MX1 + Open klasės. Kurią vietą sportininkas užima savo klasėje, tiek taškų jis ir pelno, o mažiausiai taškų per tris važiavimus surinkusi rinktinė laimi.

Lietuvos garbę šiame renginyje šiemet gins Matas Inda (MX2 klasė), Vytautas Bučas (MX1 klasė) ir Arminas Jasikonis (Open klasė). Stipriausia visų laikų Lietuvos rinktinę šiemet sudaro jauni sportininkai, tačiau jau spėję parodyti savo sugebėjimus tarptautinėje arenoje - amerikos lietuvis Matas Inda šiemet tapo vis dažnesniu svečiu JAV motokroso čempionato finaliniuose važiavimuose, Vytautas Bučas pasaulio motokroso čempionate pelnė pirmuosius taškus, o Arminas Jasikonis buvo stipriausiųjų dvidešimtuke tiek Europos, tiek Anglijos motokroso čempionatuose.

Jauna ir perspektyvi šalies rinktinė sieks padaryti tai, ko iki šiol nuo Nepriklausomybės atgavimo laikų mums dar nebuvo pavykę - patekti tarp 20-ties stipriausiųjų.

Praeitais metais Belgijoje lietuviai liko per plauką nuo to tikslo - buvo dvidešimt antri, o šiemet sustiprinę sudėtį gali tikėtis prasimušti į finalą.

Šiemet Lietuvos komandos vadovu paskirtas vienas pagrindinių šalies motokroso bei stipriausių sportininkų rėmėjų Rolandas Sakauskas. Kartu su Lietuvos rinktine į Vokietiją išvyko ir Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Virginijus Visockis.

Kaip teigė Armino Jasikonio treneris Rolandas Jasikonis, rinktinė yra puikios nuotaikos ir sieks patekti į sekmadienio finalą: "Tiek Matas, tiek Vytautas atvažiavo pas mus į Belgiją prieš pusantros savaitės, kur treniravomės ir ruošėmės "Motocross of Nations" varžyboms. Visi sportininkai yra sveiki ir geros formos, tad keliame sau tikslą patekti tarp 20-ties stipriausiųjų ir parodyti, kad lietuviai gali būti stiprūs ir techniniame sporte. Mums su Arminu tai bus pirmos "Motocross of Nations" varžybos, tad šioks toks jauduliukas, žinoma, yra. Visgi, startas su pasaulinio lygio žvaigždėmis kaip A. Cairoli, R. Dungey, K. Roczenas ir kitais turėtų suteikti mums patirties ir padėti dar labiau sustiprėti kitais metais".

Rinktinės iš 41-os šalies šiemet dalyvauja šiame įspūdingame renginyje, į kurį susirenka apie 50 tūkstančių žiūrovų trasoje ir daug daugiau prie televizijos ekranų. Nepaisant to, kad jiems negali padėti stipriausias Amerikos sportininkas Ryan Villopotto, favoritais vis vien laikomi amerikiečiai, kuriems atstovaus Ryanas Dungey (MX1), Elis Tomacas (MX2) ir Justinas Barcia (Open).

Čempionų titulą gins vokiečiai - Maxas Naglas (MX1), Kenas Roczenas (MX2) ir Dennis Ullrichas (Open), o visapusiškai stiprią rinktinę turi praeitų metų vicečempionai belgai, kurių garbę gins Kenas de Dyckeris (MX1), Jeremey's van Horebeekas (MX2) ir Clementas Desalle (Open).

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt