Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

D.Grybauskaitė: jaunimui įsidarbinti nėra lengva

22/08/2013

Taip pat skaitykite

A.Šemeta: EK iš Lietuvos laukia faktų, įrodančių vežėjų diskriminaciją LRT radijas - populiariausia ir ilgiausiai klausoma radijo stotis, rodo tyrimas Antradienį Lietuvoje paskendo trys žmonės Klaipėdos jūrų uosto dugną už 9,7 mln. litų valys "Meyer & Van der Kamp"

Vilnius, rugpjūčio 22 d. (BNS). Jaunimui įsidarbinti nėra lengva, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos vadovė ketvirtadienį susitiko su programos "Kurk Lietuvai" dalyviais aptarti jaunimo įsidarbinimo problemas.

"Ne tik gyvenančiam ar besimokančiam užsienyje, bet ir Lietuvoje gyvenančiam jaunimui kol kas įsidarbinti nėra lengva, tuo labiau valstybės tarnyboje, tuo labiau dar būti ir naudingais", - sveikindama dalyvius, sakė D.Grybauskaitė.

Anot prezidentės, jaunimo įsidarbinimo problemą spręsti reikia labai įvairiai.

"Mes neturime reglamentuotos situacijos juridinės, kaip praktikas, pavyzdžiui, būtų galima daryti", - kalbėjo šalies vadovė.

Valstybės vadovė birželį Seimui pateikė Užimtumo rėmimo ir susijusių įstatymų pataisas, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas jauniems asmenims iki 29 metų įgyti praktinių įgūdžių savarankiškai bei tokiu būdu palengvinti jų galimybę įsidarbinti.

Pataisomis siūloma asmeniui nuo 16 iki 29 metų suteikti teisę savarankiškai ir be jokių tarpininkų sudaryti praktikos sutartį su darbdaviu. Bendra tokios praktikos trukmė galėtų būti iki 4 mėnesių per vienerius metus.

Dabar galimybė jaunimui atlikti praktiką yra tik tose įmonėse ar įstaigose, su kuriomis mokslo įstaiga yra pasirašiusi trišalę sutartį.

Jaunimo nedarbas Lietuvoje yra beveik dvigubai didesnis negu bendras nedarbo vidurkis - šiuo metu darbo šalyje neturi 21,2 proc. jaunimo, o bendras nedarbo lygis - 12,5 procento.

Programa "Kurk Lietuvai" skirta Lietuvos piliečiams, baigusiems aukštojo mokslo studijas užsienyje. Ji suteikia galimybę jauniems profesionalams konsultacinio darbo principu dalyvauti kuriant valstybės gerovę savo idėjas ir įgytas žinias įdarbinant valstybinėse institucijose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Dalia Grybauskaite Jaunimas Jaunimo problemos