Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Didžiosios Britanijos aukcione bus parduotas "Titaniko" orkestro vadovo smuikas

18/10/2013

Taip pat skaitykite

Belgijos karalius Albertas II atsisako sosto Malaizijos katalikų laikraštis pralaimėjo teisinę kovą dėl žodžio "Alachas" vartojimo JAV žvalgyba slapta rinko informaciją iš "Yahoo" ir "Google" duomenų centrų, teigia žiniasklaida Seimo komitetai svarstys siūlymus skelbti Močiučių ir senelių, Krepšinio, Klasės susitikimo dienas

Londonas, spalio 18 d. (AP-BNS). Daugeliui besidominčių tragiška transatlantinio lainerio "Titanic" katastrofa žinomas jaudinamas epizodas, kai laivo orkestras iki paskutinės akimirkos stengėsi pradžiuginti panikos apimtus keleivius, laivui lėtai grimztant į ledinį vandenį.

Nei vienas iš tų muzikantų neišgyveno per 1912-aisiais įvykusią katastrofą Atlanto vandenyno šiaurėje, tačiau smuikas, kuriuo, kaip manoma, griežė orkestro vadovas Wallace'as Hartley (Volesas Hartlis), dabar bus parduodamas aucione.

"Tai tiesiog nepaprasta istorijos dalelė, - sakė Didžiojoje Britanijoje veikiančių aukcionų namų "Henry Aldridge and Son" atstovas Andrew Aldridge'as (Endrius Oldridžas). - Dirbu aukcionininku jau 20 metų, tačiau dar nesu matęs daikto, kuris žmonėms žadintų tokias dideles emocijas."

"Titanic" didvyriu laikomas W.Hartley, kaip manoma, paragino savo aštuonių narių orkestrą sugroti giesmę "Nearer, My God, to Thee", mėgindamas nuraminti keleivius, kai jie buvo laipinami į gelbėjimosi valtis. Visi aštuoni vyrai žuvo, bet W.Hartley palaikai buvo rasti praėjus dešimčiai dienų po nelaimės - 1912 metų balandžio 25-ąją.

Manoma, kad smuiko dėklas su instrumentu buvo rastas kartu su jo savininko kūnu, tačiau vėliau dingo iš akiračio ir buvo vėl aptiktas 2006-aisiais vieno namo palėpėje Anglijoje.

Anksčiau šiais metais buvo patvirtinta, kad tas instrumentas yra autentiškas - bet kita ko, pagal plokštelę su išgraviruotu užrašu "Wallace'ui, sužadėtuvių proga."

Aukcionų namai, kurie specializuojasi su "Titanic" susijusių daiktų prekyboje, tikisi, kad už šį smuiką šeštadienį bus sumokėta daugiau nei 200 tūkst. svarų (816,5 tūkst. litų).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS