Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

Pradžia

Europoje 12 žmonių žuvo per potvynių bangą

09/06/2013

Taip pat skaitykite

Dienos horoskopas Stano Lietuvoje (BNS) + Europlius reportazas is 338 (nebaigtas) Popiežius ragina plėsti dialogą su islamu ir tiesia alyvos šakelę Kinijai Didžiausioje CŽV lėktuvų skrydžių duomenų bazėje – ir Lietuva

Budapešto pylimai sustiprinti, ruošiantis rekordiniam Dunojaus potvyniui, sako Orbanas

Budapeštas, birželio 9 d. ("Reuters"-BNS). Vengrijos sinoptikai prognozuoja, kad Dunojaus upės vanduo sekmadienį pakils iki rekordinio lygio, o pakrančių pylimai buvo sustiprinti svarbiausiose vietose, siekiant apsaugoti sostinę nuo užliejimo, pranešė premjeras Viktoras Orbanas.

Dešimtys tūkstančių žmonių buvo priversti palikti savo namus, o mažiausiai 12 žmonių žuvo per potvynių bangą, nusiritusią per Vokietiją, Austriją, Slovakiją, Lenkiją ir Čekiją pastarąją savaitę.

Penktadienį potvynių bangą pasiekė Vengriją, tačiau pareigūnai, kariai ir tūkstančiai savanorių iki šiol sugebėjo apsaugoti Dunojaus pakrančių kaimus ir miestus, stiprindami pylimus ir sukrovę šimtus tūkstančių smėlio maišų.

"Dabar (potvyniai) artinasi prie šalies širdies - galime pasakyti, kad ateinančios dvi dienos bus lemiamos", - V.Orbanas sakė per spaudos konferenciją Estergomo miestelyje į šiaurę nuo Budapešto.

Pasak jo, pylimai buvo paaukštinti ir sustiprinti kritiškai svarbiose Budapešto vietose.

"Budapešte ... problemų kelia ne vien potvynis... bet ir sudėtinga viešųjų darbų sistema, dėl kurios gali kilti visokių problemų", - pažymėjo vyriausybės vadovas, pridūręs, kad tvinstanti upė kelia rūpesčių miesto kanalizacijos tinkluose.

Prognozuojama, kad Dunojaus vandens lygis sekmadienio pavakare Budapešte gali pasiekti 8,95 metro žymą ir viršyti 8,6 metro potvynio rekordą, užfiksuotą 2006 metais. Vengrijoje bent 1 200 žmonių buvo priversti palikti savo namus 28 miestuose ir kaimuose; buvo uždaryti 44 keliai, pranešė nacionalinė naujienų agentūra MTI.

Pasak V.Orbano, ateinančią savaitę vanduo slūgs, tačiau tikriausiai labai lėtai, todėl jis prašys parlamento pratęsti nepaprastojo pavojaus padėtį, paskelbtą praeitą savaitę.

Pareigūnai sakė, kad sostinės dambos pakankamai aukštos, kad apsaugotų miestą. Tačiau Čekijoje šią savaitę potvyniai buvo užlieję dalį Prahos senamiesčio.