Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Garsenybės renkasi Jeruzalėje švęsti Izraelio prezidento Pereso 90-ojo gimtadienio

19/06/2013

Taip pat skaitykite

Kinijos astronautė vedė pamoką vaikams iš kosmoso Mirė Olandijos princas Friso ilgai gydytas po nelaimės slidinėjant Alpėse „Švyturio“ stautas brandinamas ąžuolinėse škotiško viskio statinėse Minia, negyvai užkapojusi "Juodąjį Jėzų", jį dar ir kastravo

Jeruzalė, birželio 18 d. (AFP-BNS). Daug garsenybių, politikų ir visuomenės veikėjų antradienį renkasi Jeruzalėje, kur vyks Izraelio prezidento Shimono Pereso (Šimono Pereso) 90-ojo gimtadienio iškilmės.

Tarp svečių, dalyvausiančių 5-osios prezidentinės konferencijos atidaryme, laukiama buvusio JAV prezidento Billo Clintono (Bilo Klintono), Didžiosios Britanijos ekspremjero Tony Blairo (Tonio Bleiro), Monako kunigaikščio Alberto II (Albero II) ir Kanados užsienio reikalų ministro Johno Bairdo (Džono Berdo). Ją savo dalyvavimu taip pat pagerbs Holivudo žvaigždės Robertas De Niro (Robertas De Niras) ir Sharon Stone (Šeron Stoun).

Priėmimo, kuris prasidės 18 val. Grinvičo (21 val. Lietuvos) laiku ir bus tiesiogiai transliuojamas visam pasauliui, dalyviai turės progą pasiklausyti, kaip amerikietė dainininkė Barbra Streisand (Barbra Streizand) atlieka hitu tapusią savo dainą "People", taip pat dainą hebrajų kalba iš žydų maldų knygos "Avinu Malkenu" (Mūsų tėvas, mūsų karalius).

Sh.Peresas, kuris iš tikrųjų yra gimęs rugpjūčio 2-ąją, jau anksčiau pradėjo gauti gimtadienio sveikinimus, tarp jų nuo popiežiaus Pranciškaus, kurio pirmadienį atsiųstame palinkėjime buvo citata iš Psalmyno apie Dievo palaiminimą: "Pasotinsiu jį ilgu amžiumi, pagirdysiu jį savo išganymu."

Prezidento Sh.Peresas buvo prisaikdintas 2007 metais, po ilgos ir įvykių gausios politinės karjeros, dėl kurios turi daug priešų savo šalyje, tačiau vis dar yra labai gerbiamas užsienyje, prisimenant jo vaidmenį 1993 metų Oslo susitarime su palestiniečiais, dėl kurių 1994 metais jam buvo įteikta Nobelio taikos premija.

Gana prabangios Izraelio patyrusio politiko gimtadienio iškilmės, kurios, pasak žiniasklaidos, atsiėjo milijonus dolerių, vyksta kaip tik tuo metu, kai parlamentas svarsto gerokai suvaržytą biudžetą.

Antradienio dienraščio "Maariv" nuomonių skiltyje pasirodžiusiame straipsnyje "Panieka ir grobstymas" kritikuojamas prezidento "galaktinis" ir "paties organizuotas" gimtadienis.

"Jo ekstravagantiškas gimtadienis rodo panieką žmonėms, mėgavimąsi", - rašo dešiniųjų pažiūrų apžvalgininkas Amnonas Lordas (Amnonas Lordas).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS