Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Garsus muzikos klausymas vairuojant – pavojingas užsiėmimas

15/03/2013

Taip pat skaitykite

"Pagrobtos" "Femen" aktyvistės naktį praleido policijos areštinėje, praneša grupė Čilės dalmatinų gelbėtojas gali būti iškeldintas iš savo namų Rusijoje iš ežero ištraukta beveik 600 kg sverianti Čeliabinsko meteorito nuolauža Katalikų maištininkas Kuengas galvoja apie savižudybę su pagalba

Tikriausiai kiekvienas mūsų turi įprotį vairuojant mašiną garsiai klausytis muzikos.  Naujasis eksperimentas, atliktas confused.com kompanijos, parodė kokių dainų nerekomenduojama klausytis vairuojant. 
Tyrimas atskleidė, jog saugiam vairavimui kelyje pats pavojingiausias yra roko muzikos žanras. Confused.com sudarė top 10 grojaraštį pavojingiausių dainų esant už vairo.  
1. Hey Mama - The Black Eyed Peas
2. Dead On Arrival - Fall Out Boy
3. Paper Planes - M.I.A
4. Walkie Talkie Man - Steriogram
5. Paradise City - Guns N 'Roses
6. How You Remind Me - Nickelback
7. Hit the Road, Jack - Ray Charles
8. Gauk Rhythm - Johnny Cash
9. Heartless - Kanye West
10.Young, Wild & Free - Snoop Dogg & Wiz Khalifa 

Eksperimente dalyvavo aštuoni dalyviai: keturios moterys ir keturi vyrai. Jų buvo paprašyta nuvažiuoti 500 mylių – 250 mylių nesiklausant muzikos ir likusius 250 mylių su muzika.  Kelionės metu specialiai įdiegtas mobilusis telefonas MotorMate stebėjo dalyvių vairavimo stilių norėdami nustatyti ar muzika turi  įtakos pradiniam greičiui, pagreičiui ar stabdymo keliui. Eksperimentas atskleidė, jog įvairių rūšių muzika įtakoja vairavimo stilių. Kaip pastebėta, moterys dalyvavusios eksperimente ir besiklausiusios hip hopo muzikos vairavo daug agresyviau: greitai važiuodavo ir staigiai stabdydavo. 
Tyrimas paneigė vyravusią nuomonę, jog klasikinė muzika ramina. Vyrai ir moterys dalyvavę eksperimente pasižymėjo pastovesniu vairavimu, kai vairavo neklausant  muzikos, nei kai klausėsi klasikinės. 
Londono universiteto psichologas Dr Simon Moore nustatė pagrindines nesaugaus vairavimo tendencijas, kurias sukelia muzika.  Jo teigimu: „triukšminga muzika didina širdies ritmą ir tai yra mirtinas derinys vairuojant“.  Greitas ritmas sujaudina ir verčia sukoncentruoti daugiau dėmesio  muzikai nei vairavimui. Taipogi greitas dainos ritmas verčia nesąmoningai padidinti greitį, jog atitiktų dainos ritmą. Be to, nemėgstamos dainos klausymas sukelia stresą ir  išsiblaškymą, o tai gali neigiamai įtakoti vairavimą. 
Pasak Morre optimaliausias muzikos tempas norint saugiai vairuoti turėtų atitikti žmogaus širdies plakimą, tai būtų apie 60 – 80 dūžių per minutę. Taigi tinkamiausios dainos vairavimui būtų Norah Jones „Come Away With Me“, britų grupės Coldplay „The Scientist“ ar Elton John „Tiny Dancer“ .