Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais, kariuomene ir bažnyčia

24/11/2013

Taip pat skaitykite

A.Butkevičius: Lietuva nedarys jokių nuolaidų "Gazprom" Griežta Lietuvos vežėjų patikra Rusijoje turėtų nutrūkti ketvirtadienį Kaip įmanoma trigubai sumažinti šildymo sąskaitas Žalgirio mūšis - lietuvių vilties, laisvės ir nepriklausomybės simbolis

Vilnius, lapkričio 23 d. (BNS). Labiausiai iš institucijų Lietuvos gyventojai pasitiki ugniagesiais gelbėtojais, kariuomene ir bažnyčia, rodo apklausa.

Kaip šeštadienį skelbia dienraštis "Lietuvos rytas", ugniagesiais pasitiki 90,1 proc., nepasitiki - 1,2 proc. apklaustųjų (spalį jais pasitikėjo 87,9 proc., nepasitikėjo - 1,5 proc. respondentų).

Kariuomene pasitiki 54,2 proc., nepasitiki - 10,1 proc. apklaustųjų, bažnyčia pasitiki 55,2 proc., nepasitiki - 17,2 proc. respondentų.

Mažiausiai iš pateikto 18 Lietuvos institucijų sąrašo respondentai sakė pasitikintys partijomis - 4,6 proc. ir Seimu - 5,4 procento.

Spalį pasitikinčiųjų šiomis institucijomis buvo kiek daugiau: partijomis - 5,9 proc., Seimu - 8,1 procento.

Nepasitikintys partijomis lapkritį nurodė 69,4 proc., Seimu - 66,1 proc. apklaustųjų.

Apklausa atskleidė, kad lapkritį stipriai krito pasitikėjimas ir Konstituciniu Teismu. Dabar juo pasitiki 28,4 proc. respondentų, spalį - 32,9 procento. Konstituciniu Teismu lapkritį nepasitiki 27,8 proc., spalį - 21,6 procento.

Kaip LRT radijui sakė "Vilmorus" vadovas Vladas Gaidys, pasitikėjimo sumažėjimągalima sieti su KT sprendimu dėl algų atstatymo valstybės tarnautojams. Dėl panašios priežasties esą galėjo dar labiau kristi ir pasitikėjimas Seimu.

"Aš tai siečiau su atlyginimų didinimu - Seimo nariai pasididino atlyginimus. Anksčiau sumažintus atlyginimus kažkam atstato, kažkam neatstato. Čia ir Konstitucinis Teismas kažkokius sprendimus priėmė, kurie nelabai patiko žmonėms. Nes dabar Konstitucinio Teismo reitingas pats žemiausias per visą 15 metų trunkančią matavimo istoriją ir akivaizdus kritimas per mėnesį", - LRT radijui sakė V.Gaidys.

Ryškus ir pasitikėjimo žiniasklaida pasikeitimas. Dabar ja pasitiki 38,7 proc., kai spalį pasitikėjo 32,9 proc. Taip pat sumažėjo nepasitikinčių - dabar žiniasklaida nepasitiki 19,8 proc., o spalįtokių buvo 25 procentai.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus" apklausą atliko lapkričio 13-20 dienomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS

Lietuva