Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

JAV atidėta "sutrikusios psichikos" kalinio egzekucija

16/07/2013

Taip pat skaitykite

Kinijos astronautė vedė pamoką vaikams iš kosmoso Rusijos kosmonautai išneš olimpinį deglą į atvirą kosmosą Mirė labiausiai ieškomų nacių karo nusikaltėliu laikytas vengras Laszlo Csatari Nepale žuvo dar trys alpinistai

Vašingtonas, liepos 16 d. (AFP-BNS). Egzekucija JAV kaliniui, kuriam buvo diagnozuotas "protinis atsilikimas", buvo atidėta pirmadienį, likus kelioms valandoms iki jos planuoto įvykdymo viename Džordžijos kalėjime.

Nuteistojo Warreno Hillo (Voreno Hilo) advokatas patvirtino "egzekucijos sustabdymą" iki ketvirtadienio, aiškindamas, kad šis žingsnis susijęs su gynybos skundu dėl "nepaprasto slaptumo, susijusio su šia egzekucija".

Advokatai praeitą savaitę pasinaudojo paskutine galimybe tiesiogiai pateikti apeliaciją Aukščiausiajam Teismui.

52 metų M.Hillas anksčiau buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos dėl savo merginos nužudymo, o mirties bausmė jam skirta dėl 1990 metais kalėjime įvykusio incidento, kai jis mirtinai uždaužė kitą kalinį.

2000 metais trys gydytojai nutarė, kad M.Hillas negali būti pripažintas psichiškai neįgaliu, vadovaujantis Džordžijos kriterijais, kurie yra vieni iš griežčiausių Jungtinėse Valstijose.

Tačiau vėliau tie trys gydytojai peržiūrėjo savo įvertinimą ir vienbalsiai pripažino, kad M.Hillas, kurio intelekto koeficientas tesiekė 70, psichika yra sutrikusi.

Įprastu atveju tokio sprendimo turėtų pakakti, kad pareigūnai neleistų vykdyti mirties bausmės A.Hillui.

2002 metais priimtas Aukščiausiojo Teismo sprendimas uždraudė vykdyti egzekucijas sutrikusios psichikos žmonėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS