Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Kiribačio žvejai išgyveno mėnesį dreifavę Ramiajame vandenyne

08/05/2013

Taip pat skaitykite

Naujojoje Zelandijoje mieganti moteris vairavo automobilį šimtus kilometrų Trečiąkart ištekėjusi Kate Winslet laukiasi trečio vaiko Garsenybės renkasi Jeruzalėje švęsti Izraelio prezidento Pereso 90-ojo gimtadienio Popiežius po mišių paplūdimyje, kuriose dalyvavo 3 mln. maldininkų, išvyko iš Brazilijos

Velingtonas, gegužės 8 d. (AFP-BNS). Du žvejai iš Kiribačio buvo išgelbėti po beveik keturias savaite trukusio dreifo Ramiajame vandenyne, kai jie išgyveno valgydami vien žalią žuvį ir gerdami lietaus vandenį, pranešama trečiadienį.

Žvejybos laivas "Pacific Princess" iš Amerikos Samoa tuos žvejus išgelbėjo beveik 700 km nuo jų gimtosios salos, pranešė Australijos nacionalinis transliuotojas "Australian Broadcasting Corporation".

"Pacific Princess" kapitonas Alfredas Canepa (Alfredas Kanepa) sakė, kad vyrus rado savo radiolokatoriaus ekrane pastebėjęs kažką, kas atrodė kaip nedidelis paukščių būrelis.

"Laimei, pasukau ta kryptimi patikrinti, ir mes suradome tą laivelį bei du vyrus, dreifuojančius jūroje, pasiklydusius", - sakė jis.

Pasak A.Canepos, vyrams žvejojant sugedo variklis, todėl jų laivas buvo nuneštas į atvirą vandenyną. Per tą mėnesį žvejai gyveno pusbadžiu ir bent kiek ilgesnio laiko atviroje jūroje jau nebebūtų išgyvenę.

"Tai pragariškas išmėginimas, patikėkit manim", - sakė juos išgelbėjęs kapitonas.

"Kai tik jie buvo įkelti į laivą, iškart daviau jiems vandens ... Buvo sausros metas; jie daug lietaus negaudavo ... ir pradėjo gerti sūrų vandenį, o tai - mirtina, - pasakojo A.Canepa. - Taip darydami jie nebūtų ištvėrė dar trijų dienų."

Nelaimėliai buvo nuplukdyti į Saliamono Salas, kur organizuojamas jų grąžinimas į Kiribatį.

Istorijos apie stulbinamą išgyvenimą Ramiojo vandenyno platybėse nėra labai retas dalykas.

2006 metais trys meksikiečiai buvo rasti dreifuojantys vandenyno viduryje savo sugedusiame laive, kuris buvo prieš devynis mėnesius išplaukęs į ryklių žvejybos ekspediciją.

1992-aisiais du žvejai, taip pat iš Kiribačio, vandenyne dreifavo 177 dienas, kol pasiekė Samoa krantą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS