Muzikantai

PradžiaLietuva

Kojinių mezgimo čempionatas tampa tradicija

30/05/2015

Taip pat skaitykite

Internete paviešinti galbūt Lietuvos diplomatų pokalbių įrašai - informacinė provokacija, teigia L.Linkevičius Ketinama privatizuoti bunkerį, kuriame rengiama "1984-ieji. Išgyvenimo drama" LRT radijas - populiariausia ir ilgiausiai klausoma radijo stotis, rodo tyrimas Tyrimas: ar Lietuva užtikrina pabėgėlių teises?

Mainosi rūbas margo svieto, mainosi ir Lietuvos tradicijos. Per Sekmines Radviliškyje vyko jau 6-asis Lietuvos Kojinių mezgimo čempionatas. 

     Šie metai paskelbti Etninių regionų metais. Todėl iš visų Lietuvos kampelių sugužėjusios trys dešimtys čempionato dalyvių turėjo demonstruoti savo gebėjimą ne tik greitai numegzti dailias kojinaites, bet ir papuošti, išmarginti jas pagal šiųmetę renginio temą „Etniniai raštai“.

    Vertinimo komisijai šį kartą mezgėjų rankų miklumas rūpėjo  mažiau. Pagrindinis dėmesys krypo ne tik į darbo išbaigtumą, kokybę, bet ir į mezginio autentiškumą, mezgimo technikos sudėtingumą. Dalyvių, žiūrovų, komisijos akys raibo ir lipo prie Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Pamario krašto ornamentais išmargintų, ant simbolinių tvoros segmentų sumautų ar tiesiog ant patiesalų ant žolės išguldytų kojinių.

     Perfrazavus vieną reklamą, virbalai subalansuoti moterims, bet tinka ir vyrams. Tai liudija bet kas, tąkart užsukęs į čempionatą. Mat dėl pagrindinio prizo – supamojo krėslo moterų gretoje pirštus su virbalais mikliai krutino ir barzdotas vyras.

     „Ne dėl prizų į kojinių mezgimo čempionatą suvažiuojame. Įdomu į kitų darbus pasižiūrėti, idėjų pasisemti, save, savo mezginius parodyti, pagyrų pasiklausyti ir savo dalyvavimu skelbti žinią jaunajai kartai, kad neturi būti užmirštas šis „kojas šildantis“ amatas. Neveltui sakoma: „Šilta kojoms, šilta ir galvai“, - tikino virbalų valdymo meistrai.

     Kol megzdami jie „dirigavo virbalais“, greta scenoje šėlo, sielas džiugino ir virpino Sekminėms skirtas folkloro ansamblių festivalis „Ganiau palšus jautelius“. Buvo šilta ne tik kojoms, galvai, bet ir sielai.

Virbalai subalansuoti moterims, bet tinka ir vyrams. Indrės Gruzdienės nuotr..

Europlius.com informacija