Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPinigai

Kokybės vadyba – tiems, kurie nori būti žingsniu priekyje

01/06/2013

Taip pat skaitykite

Buvęs Ūkio banko vadovas A.Žalys dirba bankroto administratoriaus komandoje Diskusijos dėl bankų priežiūros buvo "sekinančios", deramasi dėl didesnės integracijos Dauguma miestiečių Lietuvos banko veiklą vertina pozityviai Latvijoje atlyginimai per metus išaugo 3,9 proc

Sėkmingas verslininkas suvokia, kad geriausia jo produkto ar paslaugos reklama – gera kokybė. Ji, pasak tarptautinės rizikos valdymo įstaigos DET Norske Veritas Lietuva generalinio direktoriaus Audriaus Šileikos, prasideda nuo pirmo kliento skambučio į įmonę. Kokybė turi matytis kliento aptarnavime, jo poreikių išsiaiškinime, produkto ar paslaugos teikime, galiausiai – tolimesnių santykių palaikyme. Todėl kokybės vadovai, vadybininkai neabejotinai yra vieni svarbiausių įmonės specialistų.

„Glaudžiai bendradarbiaudami su verslininkais, nuolat domimės, kokių specialistų yra didžiausias poreikis ir mažiausia pasiūla. Paaiškėjo, kad šiuo metu labai reikalingi kokybės vadybininkai, o jų darbo rinkoje yra nepakankamai. Todėl nusprendėme ir vėl pradėti ruošti šios srities specialistus. Kauno technologijos universitete magistrantūros studijų programa „Kokybės vadyba“ įsteigta 1995 metais. Keletą metų ji buvo sustabdyta, tačiau šiais metais, atsiradus dideliam poreikiui, atnaujinta.“ – pasakojo KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto, kokybės vadybos katedros dėstytoja Asta Daunoriene.

Ji teigė, kad kokybės vadovas savo vietą rastų ir įmonėje, kuri turi sunkumų, ir toje, kuri gyvena klestėjimo periode. Didelių iššūkių nebijantis specialistas gali imtis sunkesnius laikus išgyvenančios organizacijos veiklos gerinimo, kokybės kėlimo, klientų nepasitenkinimo priežasčių aiškinimosi ir problemų sprendimo būdų ieškojimo. Tačiau ne mažiau iššūkių ir klestinčiose kompanijose – sėkmė nėra nuolatinė būsena. Taigi, reikalingi kokybės vadovai, kurie prižiūrėtų procesą, ieškotų būdų kaip įmonės veiklą tobulinti, tirtų riziką ir prisidėtų prie inovacijų kūrimo.

„Kokybė – vienas iš svarbiausių organizacijos valdymo aspektų. Jis sudaro 30 procentų viso valdymo. Įsivaizduokite kaip tai svarbu ir koks reikalingas yra šios srities specialistas. Tačiau sunku rasti tinkamą. Naivu tikėtis, kad vos išėjęs iš universiteto, absolventas bus visapusiškai pasiruošęs, tarkim, atgaivinti merdėjančią įmonę. Tačiau svarbu, jog jis tam turėtų tinkamų žinių ir suvoktų modernų verslą. O specialistą geras vadovas savo kompanijoje išsiaugina pats. “ – savo mintimis dalinosi A. Šileika.

Studentai, pasirinkę šią magistrantūros studijų programą, turės galimybę ne tik teoriškai susipažinti su kokybės diegimo, vystymo ir priežiūros metodais, tačiau ir vyks į sėkmingiausias kompanijas, susipažinti kaip visa tai veikia praktiškai. „Labai smagu nusivesti studentą į, tarkim, banką ir parodyti kaip visa tai, ką aptarėme paskaitų metu, atrodo realiame versle.“ – entuziastingai pasakojo dėstytoja A. Daunorienė. Ji taip pat džiaugėsi, jog gausus būrys dėstysiančių specialistų, patys turi didelį bagažą praktinės patirties šioje srityje, todėl su studentais dalinsis ne tik teorinėmis, bet ir asmeninėmis žiniomis.

Kokybės vadybą dėstytoja siūlo rinktis tiems, kuriuos žavi dideli iššūkiai, atsakomybė, kurie siekia karjeros, geba dirbti komandoje, ir turi vidinių savybių suvaldyti komandą, kurie domisi naujovėmis ir nori visada būti vienu žingsniu priekyje.                   

KTU Rinkodaros ir komunikacijos inf.

Deimantė Greičiūnaitė
redaktorė
Kauno technologijos universitetas