MuzikantaiEuroplius - tai aktualios naujienos verslui ir kiekvienam lietuviui

PradžiaPinigai

Deimantų gamintojos "De Beers" pardavimai pirmąjį pusmetį stabilizavosi

26/07/2013

Taip pat skaitykite

V.Romanovas padavė į teismą Lietuvos valstybę Tauragės M.Mažvydo mokykloje per 200 tūkst. litų pervesta į buhalterės sąskaitą VMI didina spaudimą dėl PVM Diskusijos dėl bankų priežiūros buvo "sekinančios", deramasi dėl didesnės integracijos

Londonas, liepos 26 d. (AFP-BNS). Didžiausia pasaulyje deimantų gamintoja "De Beers" užbaigė pusmetį su nepakitusiais pardavimais, kurie, kaip ir metais anksčiau, siekė 3,3 mlrd. JAV dolerių.

Veiklos pelnas augo 129 proc. - nuo 249 mln. JAV dolerių prieš metus iki 571 mln. JAV dolerių, o augimą labiausiai lėmė "Anglo American" sprendimas įsigyti kontrolinį įmonės akcijų paketą.

"Pirmąjį 2013 metų pusmetį matėme drąsinančius stabilumo ženklus ir nedidelį augimą pagrindinės deimantų rinkose JAV ir Kinijoje", - sakoma įmonės pranešime.

Gamyba padidėjo beveik vienu milijonu karatų iki 14,3 mln. karatų. Neapdirbtų deimantų kainos augo 6 proc., palyginti su 12 proc. smukimu tuo pat laikotarpiu pernai.

Pernai "De Beers" pardavimai sumažėjo 16 proc. iki 6,1 mlrd. JAV dolerių.

"Anglo American" praėjusiais metais įsigijo dar 40 proc. įmonės akcijų iš Pietų Afrikos Oppenheimerių (Openhaimerių) šeimos ir šiuo metu valdo 85 proc. akcijų.

Likusius 15 proc. valdo Botsvanos vyriausybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS