MuzikantaiEuroplius - tai aktualios naujienos verslui ir kiekvienam lietuviui

PradžiaĮvairenybės

Kompiuterinės pelytės išradėjas mirė būdamas 88 metų

04/07/2013

Taip pat skaitykite

Minesota tapo 12-ąja gėjų santuokas įteisinusia JAV valstija Nauja laida "Karštas klausimėlis" televizijos eteryje Audrų ir škvalų nuostoliai gyventojams šiemet – dvigubai didesni nei pernai Parolimpinis bėgikas Pistorius dėl savo draugės nužudymo bus teisiamas 2014-ųjų kovą

Los Andželas, liepos 4 d. (AFP-BNS). Douglasas Engelbartas (Daglasas Engelbartas), kuris kompiuterinės pelytės išradimu sukėlė revoliuciją IT technologijose, antradienį mirė Kalifornijoje, būdamas 88 metų, trečiadienį paskelbė jo vardu pavadintas institutas.

Oregone gimęs D.Engelbartas praeito amžiaus 6-ame dešimtmetyje studijavo elektros inžineriją ir kompiuteriją, o vėliau dirbo Stanfordo tyrimų institute.

Ten jis kartu su bendradarbiais darbavosi, siekdami paversti tikrove teorinius išradimus, be kurių dabar neįsivaizduojamas kompiuterių pasaulis: elektroninį paštą, vaizdo konferencijos, hiperteksto nuorodas ir kompiuterinį tinklą "ARPAnet", tapusį interneto pirmtaku.

Tačiau D.Engelbartas labiausiai prisimenamas kaip kompiuterinės pelytės išradėjas. Šis prietaisas, kuris iš pradžių atrodė kaip medinė dėžutė su dviem metaliniais ratukais, buvo užpatentuotas 1970 metais.

Dvejais metais anksčiau stebint maždaug 1 000 žmonių D.Engelbartas tokią pelytę viešai pademonstravo per vieną vaizdo konferenciją San Fransiske. Tas reginys vėliau tapo žinomas kaip "visų pristatymų motina".

D.Engelbarto vardu buvo užpatentuotas iš viso 21 išradimas. 2000 metais jam buvo įteiktas Nacionalinis technologijų medalis - aukščiausias JAV apdovanojimas šioje srityje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS