Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKrepšinis

Krepšinio poveikis Lietuvos ekonomikai per metus siekia 1 mlrd. litų

22/08/2013

Taip pat skaitykite

T.Dardeno debiutas Madride paženklintas netikėta „Real“ nesėkme Panevėžys pasirengęs 19-mečių merginų pasaulio čempionatui - Lietuvos krepšinio federacija Suomijos krepšininkai kontrolinėse rungtynėse namuose nugalėjo Didžiosios Britanijos rinktinę Rungtynėmis Bamberge ir Sienoje prasidėjo 2013-2014 metų ULEB Eurolygos krepšinio sezonas

Vilnius, rugpjūčio 22 d. (BNS). Teigiamas krepšinio poveikis Lietuvos ekonomikai per metus siekia apie 1 mlrd. litų, sako vieno didžiausių Lietuvos komercinių bankų DNB analitikai.

Jie, atliktę tyrimą "Krepšinio poveikio Lietuvos ekonomikai studija", skelbia, kad reguliariai Lietuvoje krepšinį žaidžia apie 100 tūkst. gyventojų, kiekvienas iš jų savo pomėgiui skiria po 1,5 tūkst. litų per metus. Anot banko analitikų, vien ši rinka (krepšinio mėgėjų išlaidos) per metus siekia 150 mln. litų.

"Lietuvoje krepšinis yra ne tik sportas. Tai yra verslas, rimtas verslas, iš kurio galima tikėtis nemažos grąžos", - ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė DNB banko vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims Jekaterina Rojaka.

Anot jos, kaip "tikslinė rinka" verslui didelį potencialą turi aktyviausi krepšinio sirgaliai.

"Apie 60 proc. Lietuvos gyventojų save sieja su krepšiniu. Palyginti su Europos Sąjunga, mes esame maždaug trečdaliu aktyviau sportuojanti tauta", - teigė ekonomistė.

Jos skaičiavimu, vienas į krepšinį "įdėtas" litas atneša apie 40 proc. grąžą.

Pasak J.Rojakos, vidutinis tradicinio krepšinio sirgaliaus išlaidų krepšelis - bilietai į varžybas, gėrimai, užkandžiai, išlaidos transportui - nemažėjo ir sunkmečiui.

DNB analitikai skaičiuoja, kad per pastarąjį dešimtmetį su krepšiniu susijusių prekių ir paslaugų pardavimai siekė "mažiausiai" 6 mlrd. litų, o "teigiamas ekonominis efektas" - 8,7 mlrd. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS