Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKultūra

Lietuvos fotografijos sezonas Škotijoje

22/10/2013

Taip pat skaitykite

Londone pristatytas lietuvių skurtas robotas - voras 70-osios Vilniaus Geto metinės „Visagino Country“ griaus mitus apie kantri muziką Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – Holivudo, muzikos bei verslo žvaigždės
 

 

Škotijoje tęsiasi Lietuvos fotografijos sezonas – spalio 19-20 dienomis atidarytos net trys parodos: Poetiniai dokumentai – menas ir poezija Lietuvos fotografijoje Street Level Photoworks galerijoje GlazgeLT Pinhole fotografija ir Kauno gatvės fotografijaHarbour Arts Centre, Irvine. Parodų atidarymuose ir pristatymuose dalyvavo šeši Lietuvos menininkai ir kuratoriai: Gintaras Česonis, Eglė Deltuvaitė, Arūnas Kulikauskas, Ieva Mazūraitė Novickienė, Romualdas Požerskis ir Petras Saulėnas bei Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Rita Valiukonytė. Atidarymo proga Glazgo universiteto lietuvių studentų choras pristatė nuotaikingą muzikinę programą. 

Šis fotografijos parodų ciklas, vienas didžiausių iki šiol kada nors pristatytų Didžiojoje Britanijoje, suteiks unikalią galimybę Škotijos publikai susipažinti su dinamiška Lietuvos fotografijos meno kultūra ir istorija. Šis projektas yra svarbi Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kultūrinės programos Jungtinėje Karalystėje dalis. Parodų organizatoriai: Street Level Photoworks galerija ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius. Projektą remia LR Kultūros ministerija ir LR ambasada Jungtinėje Karalystėje.

Projekto iniciatorius Street Level Photoworks galerijos direktorius Malcolmas Dicksonas, mano, jog įvairi ir gyvybinga Lietuvos fotografijos kultūra gali praturtinti ir praplėsti meninį škotų akiratį: “Mūsų organizuota pirmoji Rimaldo Vikšraičio paroda 2010-tais metais, susilaukė didelio vietinės publikos dėmesio savo griežtu ir atviru žvilgsniu į nykstančio lietuviško kaimo aspektus. Naujasis fotografijos sezonas supažindina su įvairesne Lietuvos fotografijos praktika, kuri jau dabar susilaukė didelio susidomėjimo programoje dalyvaujančių galerijų tarpe. Lietuvos fotografija čia yra patraukli savo istorijomis, kurios yra artimos ir suprantamos vietinei publikai. Mūsų bendradarbiavimas su Lietuvos fotografais tęsis ir toliau, taip pat kaip ir planai supažindinti Lietuvos publiką su Škotijos fotografijos kultūra,” – dalinosi mintimis Malcolmas Diksonas.


Lietuvių fotografijos sezonas Škotijoje yra sėkmingas 3-jų metų bendradarbiavimo su Kauno fotografijos galerijos kolektyvu rezultatas.  2012 metų pabaigoje Malcolmas Diksonas svečiavosi Kauno forografijos galerijos rezidencijoje, kurios metu susitiko su daugeliu Lietuvos menininkų ir sudarė fotografijos parodų programą, kuri pirmą kartą pristatyta Didžiojoje Britanijoje.

Daugiau informacijos apie Lietuvos fotografijos sezono renginius:

Poetiniai dokumentai – menas ir poezija Lietuvos fotografijoje
Street Level Photoworks galerijoje Glazgo spalio 11 d. – lapkričio 10 d., 2013

Parodoje pristatomi įvairių kartų fotografų ir rašytojų darbai, kuriuose poetiškai atsiskleidžia savitas Lietuvos praeities bei dabarties estetinis potyris, taip pat ir santykis tarp pačios fotografijos ir poezijos. Gamta, žmogus, miestas, laikas ir atmintis – tai pagrindinės temos, kurios vienija parodoje eksponuojamus darbus. Menininkai: Antanas Sutkus, Indrė Šerpytytė, Algirdas Šeškus, Vytautas Balčytis, Alfonsas Budvytis, Aleksandras Macijauskas, Almantas Grikevičius, Rimaldas Vikšraitis, Arūnas Kulikauskas ir kiti.

LT Pinhole Photography
Harbour Arts Centre, Irvinas: spalio 11 d. – lapkričio 29 d., 2013

Paroda Harbour Arts centre, Irvino mieste, pristato jau žinomus ir tik pradedančius iškilti lietuvių menininkus, kuriuos sieja aistra ir kūrybinės paieškos pinholo fotografijos praktikoje. Menininkai: Petras Saulėnas, Ieva Rutė, Gytis Skudžinskas, Giedrius Petrauskas, Artūras Valiauga, Jurgita Remeikytė ir Darius Kuzmickas.

Kaunas Street Photography
Harbour Arts Centre, Irvinas: spalio 11 d. – lapkričio 29 d., 2013

Dalyvaujantys menininkai: Romualdas Rakauskas, Romualdas Požerskis ir Gintaras Česonis. 
Lietuvoje vyrauja stiprus humanistinės fotografijos žanras kartu su juodai baltos gatvės fotografijos “lemiamo momento” tradicija. Šie fotografai, priklausantys Lietuvos fotomenininkų sąjungai, yra vieni iš svarbiausių kūrėjų reprezentuojančių tris kartas: Romualdas Rakauskas (g. m. 1941), Romualdas Požerskis (g. m. 1951) ir Gintaras Česonis (g. m. 1974). Šiame įspūdingame fotografijų cikle atsiskleidžia Kauno atmosfera, šviesa, erdvė ir poetiška miesto kasdienybė.

Domicelė Tarabildienė: A Challenge to Time
Harbour Arts Centre, Irvinas: gruodžio 6 d., 2013 – sausio 12 d., 2014

Domicelė Tarabildienė (1912-1985) buvo žinoma tarpukario menininkė, kurios kūrybinė praktika apėmė graviūrą, knygų iliustravimą, taikomąją grafiką, tapybą ir skulptūrą. Tačiau jos poetiška ir siurrealistinė fotografija susilaukė dėmesio Europoje tik visai neseniai. Šioje parodoje bus eksponuojama trisdešimt svarbiausių fotografijų, kurios buvo sukurtos fotomontažo technika 3-iojo dešimtmečio pradžioje.

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADOS 
LONDONE INFORMACIJA