Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKultūra

Londone pristatytas lietuvių skurtas robotas - voras

02/12/2013

Taip pat skaitykite

„Visagino Country“ griaus mitus apie kantri muziką Kanų festivalio pagrindinį prizą laimėjo provokuojanti juosta apie lesbinę meilę Lietuvos fotografijos sezonas Škotijoje Vilniečiams ir miesto svečiams - jaunųjų atlikėjų dainos

Lapkričio 27 – gruodžio 1 dienomis Londono mokslo muziejaus robotų festivalyje buvo pristatytas lietuvių mokslininkų sukurtas robotas Robo Spyder. Robot Safari EU buvo vienas iš Eurobotics savaitės metu Europoje vykstančių renginių, kuris surengtas bendradarbiaujant su EUNIC London (European Union National Institutes for Culture). Lietuvių dalyvavimą projekte rėmė Kauno Technologijos universitetas ir Lietuvos Respublikos ambasada Londone, papildydama ES Pirmininkavimui skirtų renginių programą Jungtinėje Karalystėje.

 

Šiame trijų dienų, įvairaus amžiaus publikai skirtame festivalyje pristatyti trylika biomimetinių robotų iš įvairiausių Europos šalių, kurių dauguma buvo eksponuojami pirmą kartą. Laukinėje gamtos ekspozicijoje – safaryje apsigyveno robotai imituojantys povandeninį vėžlį, medūzą, šikšnosparnį, salamandrą, gepardo jauniklį, spindinčių žuvų guotą ir įvairovę kitokių mechaninių augalų ir gyvių, kurie plasnoja, plaukioja ir šliaužioja po muziejaus erdves. Lankytojai turėjo galimybę iš arti patyrinėti robotus, susipažinti su naujausiais išradimais biomimetinių robotų srityje bei sudalyvauti interaktyviuose užsiėmimuose (workshops), kurių metu buvo galima išmokti programuoti ir sukurti nesudėtingus robotus. Šioje ekspozicijoje ne tik suteikta galimybė pamatyti kokią įtaką daro gamta inovatyvaus robotų dizaino srityje, tačiau ir suvokti kaip biomimetiniai robotai padeda suprasti daugiau apie augalus ir gyvūnus, kuriuos jie imituoja.

 

Festivalyje Lietuvą atstovaus Kauno technologijos universitetas pristatydamas Robo Spyder, kuris juda lyg tikras voras ir reaguoja į jį supančioje aplinkoje esančius garsus ir fizines kliūtis. Šis robotas taip pat yra sukurtas tam, kad būtų padedama paaugliams suprasti kaip surinkti ir programuoti robotus. Vizito Londone metu, Kauno technologijos universiteto komanda (Tomas Proscevičius, Simonas Bulota, Saulius Aleksandravičius ir Vidas Raudonis) taip pat dalyvaus susitikimuose su Imperial College studentais bei lankysis Kembridžo universitete, kuriame įvyks susitikimas su universiteto mokslininkais. Išsamesnė informacija:

http://www.sciencemuseum.org.uk/visitmuseum/Plan_your_visit/events/festivals/robot_safari.aspx