Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKultūra

Mirė prancūzų kino režsierius veteranas Denysas de La Patelliere\'as

22/07/2013

Taip pat skaitykite

Kaune pristatomi geriausių Lietuvos architektų darbai Kanų festivalio pagrindinį prizą laimėjo provokuojanti juosta apie lesbinę meilę Kultūros ministras užsienio knygų vertimams ir leidybai paskirstė 200 tūkst. lt. Bliuzo mėgėjai atsisveikino su legendiniu B.B.Kingu

Paryžius, liepos 22 d. (AFP-BNS). Prancūzų kino režsierius veteranas Denys de La Patelliere'as (Deni de La Pateljeras), tarp kurio filmų yra drama apie karo beprasmybę "Taksi į Tobruką" (Un taxi pour Tobrouk), sekmadienį mirė, jam buvo 92-eji, paskelbė jo šeima.

D.de La Patelliere'as režisavo vienus populiariausių 6-ojo ir 7-ojo dešimtmečių prancūzų filmų, tarp kurių yra jo šedevras su Hardy Krugeriu (Hardžiu Kriugeriu) ir Lino Ventura (Linu Ventura) "Taksi į Tobruką".

Tarp kitų jo hitų yra 1966 metų "Peštynės Panamoje" (Du rififi ? Paname) su George'u Raftu (Džordžu Raftu) ir 1965 metų "Neįtikimas Marko Polo nuotykis" (La fabuleuse aventure de Marco Polo), kurį jis režisavo drauge su Raouliu Levy (Rauliu Levi) ir kuriame vaidina Anthony Quinnas (Entonis Kvinas), Omaras Sharifas (Omaras Šarifas) ir Orsonas Wellesas (Orsonas Velsas).

Nante gimęs režisierius vėliau ėmėsi televizijos ir kūrė tokius populiarius serialus kaip detektyvinė drama "Megrė" (Maigret) ir miniserialas "Grafas Montekristas" (Le comte de Monte-Cristo).

Būdamas 81-erių jis parašė savo pirmąjį romaną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS