Muzikantai

PradžiaLietuva

Lietuvos gyventojai savo laikomų gyvūnų neregistruoja

03/06/2013

Taip pat skaitykite

Rugsėjį sugrįžtančius moksleivius mokyklos pasitiks su belaidžiu internetu J.Milius: į Lietuvos rinką lenkiška mėsa su antibiotikais nepatenka Tyrimas: ar Lietuva užtikrina pabėgėlių teises? Lietuva ir Vilnius – turistų iš Rusijos taikinys

Vilnius, birželio 3 d. (BNS). Lietuviai daugiabučiuose mielai laiko naminius gyvūnėlius, bet oficialiai jų neregistruoja.

Šiuo metu Gyvūnų registravimo centro duomenų bazėje įrašyta vos 33,5 tūkst. naminių gyvūnų, nors manoma, kad iš tiesų Lietuvos gyventojai jų laiko dešimt kartų daugiau, rašo savaitraštis "Veidas".

Vilniuje registruota net mažiau gyvūnų nei Kaune -10,3 tūkst., Kaune - 14,2 tūkst., Klaipėdoje - 5,2 tūkstančio.

Gyvūnų registravimo centro direktorė Loreta Čičirkienė mano, kad gyventojai nenori registruoti gyvūnų dėl dviejų priežasčių. Visų pirma jie vengia rinkliavos už gyvūnų laikymą. Pavyzdžiui, Kaune šunį auginantis daugiabučio gyventojas kas mėnesį turi mokėti po 5 litus, katės šeimininkas - po 2 litus. Tuo tarpu vienkartinis šuns registracijos mokestis siekia 20 litų, katės -10 litų.

Direktorės manymu, antra tokio vangumo priežastis - bijoma atsakomybės. Ženklinto gyvūno šeimininką lengva nustatyti, tad šeimininkui gresia atsakomybė gyvūną išmetus į gatvę ar jei jis įkąstų praeiviui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS