Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaIstorija

Lietuvos mokslininkams skirtas prestižinis Amerikos apdovanojimas

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Berlyne atidaroma paroda, pasakojanti apie Lietuvos okupaciją ir 1941 m. birželio trėmimus Liepos 15d - Žalgirio mūšio diena! Egipte aptikta daugiau kaip 3 tūkst. metų senumo piramidė Tuskulėnų memorialiniame komplekse bus pristatytas dokumentinis filmas „Afganų sindromas“

Įtakingiausios statybos inžinerijos mokslo organizacija pasaulyje ASCE 2013 metų Moisseiff Award apdovanojimą už geriausią mokslo straipsnį, paskelbtą ASCE žurnaluose, skyrė Lietuvos mokslininkams profesoriui Gintariui Kaklauskui ir daktarui Viktor Gribniak.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai apdovanojimą pelnė už Amerikos statybos inžinierių sąjungos žurnale (ASCE Journal of Structural Engineering) 2011 metais paskelbtą straipsnį „Susitraukimo eliminavimas iš armuoto betono elementų momentų ir kreivių bei tempiamojo sustandėjimo diagramų“. Minėtas žurnalas laikomas bene prestižiškiausiu statybos konstrukcijų žurnalu pasaulyje.

L. S. Moisseiff vardo medalis ir 4 tūkst. dolerių piniginis prizas bus įteikti Konstrukcijų kongrese, kurį šių metų gegužės 2–4 dienomis Pitsburge (JAV) rengia Amerikos statybos inžinierių sąjunga ir Statybos konstrukcijų institutas.

Premiją skyręs Amerikos civilinės inžinerijos sąjungos komitetas ypač įvertino svarų VGTU mokslininkų indėlį į taikomąjį mechanikos mokslą, tobulinant konstrukcijų projektavimo metodus.

Leon S. Moisseiff, garsaus Amerikos mokslininko ir inžinieriaus, vardo premija (Moisseiff Award) nuo 1948 metų kasmet skiriama mokslo publikacijoms už reikšmingus nuopelnus statybos konstrukcijų ir taikomosios mechanikos srityse, taip pat tobulinant bet kokios medžiagos tiltų ir rėmų projektavimo metodus. Šis apdovanojimas buvo skirtas tokiems pasaulyje garsiems mokslininkams kaip R. I. Clough – vienam iš baigtinių elementų metodo kūrėjų, A. C. Scordeliui, kuris pirmasis panaudojo baigtinių elementų metodą gelžbetonio konstrukcijoms ir buvo apdovanotas tris kartus, taip pat N. M. Newmark, M. A. Sozen.