Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

LSU atsiveria galimybės Kazachstane ir Kinijoje

13/06/2013

Taip pat skaitykite

Beveik penktadalio mokyklų moksleiviams maistas tiekiamas termosuose Moldovos europinė integracija yra pavyzdys regionui, sako D.Grybauskaitė Vilniuje pasideda tarptautinė konferencija \"Žalos mažinimas\" Operatoriai: ribojant azartinių lošimų svetaines, bus suvaržytos interneto vartotojų teisės

Kaunas, birželio 13 d. (BNS). Lietuvos sporto universiteto kancleris Mindaugas Balčiūnas lankėsi Kazachstane ir Kinijoje, kur su šių šalių sporto universitetų vadovais aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Viešnagės Kazachstane metu LSU kancleris susitiko su šalies sostinės Astanos meru ir apžiūrėjo modernias sporto bazes, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes su Kazachstano sporto ir turizmo akademija. Praėjusį mėnesį su ja LSU pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

"Nesenai patvirtintas intensyvios Kazachstano krepšinio vystymo programos finansavimas. Jau rudenį įsikurs Jaunųjų krepšininkų ugdymo centras Baravojaus mieste, kuriame pastatyta moderni sporto bazė. Taip pat kazachams padėsime rengti krepšinio trenerius, kol kas svarstome, ar jie atvyks mokytis į universitetą, ar ten vyks mūsų dėstytojai. Bendradarbiavimo spektras platus - padėsime rengti ne tik trenerius, bet ir kitus krepšinio specialistus, padėsime perteikti šios sporto šakos struktūros organizavimo patirtį", - teigė M.Balčiūnas.

Pasak LSU kanclerio, Kazachstane veikia devyni centrai, kurie atliks krepšininkų atranką, o geriausi vyks į Baravojuje įsikūrusią Jaunųjų krepšininkų ugdymo centrą.

"Lietuvos sporto universiteto specialistų indėlis bus labai svarbus, jie perduos teorinę ir praktinę patirtį. Minėjau, kad padėsime rengti specialistus, teiksime pagalbą rengiant metodinę medžiagą, bendrai atliksime mokslinius tyrimus. Glaudūs ryšiais mus sieja Kazachstano sporto ir turizmo akademija. Partneriams padėsime savo patirtimi, juos labai domina tarptautinio lygmens moksliniai tyrimai, kurie žengia tik pirmuosius žingsnius", - sakė LSU kancleris.

Pastaraisiais metais Kazachstanas daug investuoja į sporto infrastruktūros gerinimą, skiria daug dėmesio krepšiniui. Dabar Astanoje statoma nauja arena, kurioje galės vykti aukščiausio lygio krepšinio varžybos.

Nemažai galimybių atsiveria ir Kazachstano kaimynėje Kinijoje. Šioje šalyje LSU kancleris Mindaugas Balčiūnas dalyvavo kongrese "Olimpinis sportas ir sportas visiems". Čia į Tarptautinę sporto ir kūno kultūros universitetų asociaciją įstojo ir Lietuvos sporto universitetas.

"Šiame kongrese užmezgėme ryšius su Kinijos sporto universitetų asociacija, kuriai priklauso apie 3000 aukštųjų ir vidurinių sporto mokyklų. Kinus ypatingai domina krepšinio vystymas, ši sporto šaka šalyje yra populiariausia. Universitetų krepšinis parengtas pagal amerikietišką modelį, jis akivaizdžiai netinka, tik dešimtadalis krepšininkų patenka į Kinijos krepšinio lygą (CBA). Mūsų specialistai padės keisti modelį, o lietuvių žinios Kinijoje labai vertinamos",- sakė LSU kancleris M. Balčiūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS