Muzikantai

PradžiaLietuva

Prezidentė pabrėžia, kad dėl ES biudžeto dar laukia balsavimas

27/06/2013

Taip pat skaitykite

Palangoje pėsčiųjų tiltas bus pavadintas poeto J.Brodskio vardu Gautas patvirtinimas apie Pakistane nužudytą lietuvį Kauno rajone rasta nelegali dyzelino degalinė VPT dėl Vilniaus atliekų rūšiavimo fabriko statybos konkurso apsispręs šią savaitę - Ž.Plytnikas

Briuselis, birželio 27 d. (BNS). Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad ketvirtadienį pasiektas tik tarpinis susitarimas dėl Europos Sąjungos (ES)biudžeto ateinantiems septyneriems metams, jį dar turės patvirtinti Europos Parlamentas bei valstybės narės.

"Tai tarpinis susitarimas tarp Europos Parlamento ir ES Tarybos, kuris dar turi būti patvirtinas formaliai Europos Parlamente ir Europos Taryboje balsuojant už daugiametį ES biudžetą", - BNS sakė prezidentė.

Europos Sąjungos (ES)institucijų vadovai ketvirtadienį pranešė pasiekę politinį susitarimą dėl beveik trilijono eurų 2014-2020 metų biudžeto. Parlamento, Komisijos ir ESTarybai pirmininkaujančios Airijos premjero susitikimas įvyko prieš viršūnių susitikimą Briuselyje, kur dvi dienas posėdžiaus valstybių ir vyriausybių vadovai.

Patvirtinus visą biudžetą, Lietuvai teks vadovauti deryboms dėl daugiau nei 70 sektorinių biudžetą įgyvendinančių teisės aktų. Jų patvirtinimas būtinas, kad pinigai jau kitąmet galėtų pasiekti šalis nares.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS