Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Didesnis pinigų kiekis bankų sąskaitose skelbia apie gerėjančius lūkesčius

23/05/2013

Taip pat skaitykite

ES šalys turėtų sekti Lietuvos pavyzdžiu - J.Larosiere Šaltas vanduo Vilniuje brangs beveik 1 litu Izraelio prezidentas Lietuvoje pagerbs holokausto aukų atminimą Izraelio prezidentas: R.Meilutytė ir D.Grybauskaitė įrodo, kad ateitis priklauso moterims

Vilnius, gegužės 23 d. (BNS). Įmonių ir gyventojų sukauptų lėšų bankuose suma auga kasmet, tačiau vis daugiau lėšų laikoma atsiskaitomosiose sąskaitose, o ne kaip terminuotieji indėliai, rašo "Verslo žinios".

Lietuvos banko duomenimis, šių metų kovo pabaigoje įmonės ir gyventojai Lietuvoje veikiančiuose bankuose ir jų filialuose buvo sukaupę 39,4 mlrd. litų, arba 7,1 proc. daugiau nei pernai kovą.

"Po krizės gyventojai ir įmonės agresyviausiai didino indėlių portfelj ir tai buvo greičiausiai lemta nesaugumo jausmo ir noro taupyti juodai dienai. Įmonės atidėdavo investicijų planus tolesniam laikui, o kaupė pinigus padėjusios indėlius arba naudojosi kitomis likvidžiomis finansinėmis priemonėmis, dėl to kasmet matėme indėlių portfelio augimą", - sakė SEB banko Lietuvoje vyriausioji analitikė Vilija Tauraitė.

Šių metų pirmąjį ketvirtį pabaigoje atsiskaitomosiose sąskaitose buvo sukaupta 22,28 mlrd. litų, arba 56,6 proc. visų įmonių ir gyventojų lėšų, saugomų bankuose. Palyginti, pernai kovą atsiskaitomosiose sąskaitose buvo laikoma maždaug pusė visų lėšų, o 2011 metų kovo pabaigoje atitinkamai - 46,4 procento.

"Besikeičianti indėlių struktūra, kai vis didesnė lėšų dalis laikoma atsiskaitomosiose sąskaitose, o ne dedami terminuotieji indėliai, rodo, kad šiuo metu yra didesnis polinkis vartoti nei taupyti", - teigė "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Anot jo, lėšų dalis, kurią gyventojai laiko atsiskaitomosiose sąskaitose bankuose, yra labai geras gyventojų lūkesčių rodiklis - kuo lėšų sąskaitose mažiau, tuo mažiau gyventojai pasirengę skirti vartojimui, o tai reiškia, kad laukiama ekonominės padėties blogėjimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS