Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Teismo paslaugomis jau galima naudotis elektroniniame portale

03/07/2013

Taip pat skaitykite

Savaitgalio audros nuostoliai - daugiau nei 1 mln. litų, skaičiuoja draudikai Lietuva skurdžiausioms pasaulio valstybėms skirs 8,5 mln. litų Penktadienį Valdovų rūmuose laukiama dešimttūkstantojo lankytojo Matematikos egzaminą šiemet išlaikė didesnė dalis abiturientų nei pernai

Vilnius, liepos 3 d. (BNS). Nuo liepos pradžios teismų paslaugomis galima naudotis teismų elektroninių paslaugų portale e.teismas.lt, pranešė Nacionalinė teismų administracija (NTA).

Jame gyventojai ir įmonės gali pateikti ir gauti civilinių ir administracinių bylų dokumentus, klausyti bylų nagrinėjimų įrašų,sumokėti žyminį mokestį ir baudas neišvykdami iš namų. Anot NTA, portalas padės taupyti lėšas.

"Ši perspektyvi naujovė tikrai palengvins žmonių ir organizacijų dalyvavimą bylose, padės taupyti dokumentų rengimo, siuntimo ir žyminio mokesčio išlaidas. Teismų paslaugos bus lengviau pasiekiamos. Įsivaizduokime, kiek rūpesčių sumažės bylos dalyviui, jei, tarkime, jis gyvena Londone, o byla nagrinėjama Vilniuje", - sako Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius.

Pasak NTA, pasirinkusieji elektroninį bylos nagrinėjimo būdą ne tik sutaupys dokumentų rengimo, spausdinimo, siuntimo ar vykimo į teismą išlaidas, bet ir mokės ketvirtadaliu mažesnį žyminį mokestį. Valstybei šis portalas padės sutaupyti 1 mln. litų per metus, atsisakant popierinių dokumentų, spausdinimo ir kopijavimo.

Prisijungti prie elektroninės teismų sistemos galima per elektroninę bankininkystę, naudojantis asmens tapatybės kortele su elektroniniu parašu arba gavus tiesioginius prisijungimo duomenis iš teismo.

Gyventojai ir įmonės gali patys pateikti teismui prašymus, ieškininius pareiškimus, paaiškinimus pagal standartinius dokumentų ruošinius, kurių sistemoje yra per 90.Papildomus dokumentus, užuot siuntus į teismą paštu, pakaks nuskenuoti.

Iki šiol susipažinti su bylos medžiaga, posėdžių garso įrašais, gauti dokumentų kopijas buvo galima tik nuvykus į teismą.Nuo šiol bylų dalyviai internete galės matyti visus dokumentus ir stebėti bylos nagrinėjimo eigą - nuo teismo posėdžio paskelbimo iki teismo išvadų pateikimo. Apie įvykius byloje portalo vartotojai bus papildomai informuojami elektroniniais laiškais ir žinutėmis į mobilųjį telefoną. 

 

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS