Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Gyvsidabriu užteršto teismo teisėjams ir darbuotojams bus išmokėtos materialinės pašalpos

29/06/2013

Taip pat skaitykite

Dėl žarnyno infekcijos Klaipėdos darželyje sunegalavo 36 asmenys Įtariamieji Kedžio bendrininkai ir jų advokatai pareiškė nušalinimą teisėjams Seimas - prieš nelietuviškas raides įmonių pavadinimuose M. ir Ch.Gatajevai prašo pateikti medžiagą su VSD darbuotojo DNR tyrimo rezultatais

28/6/2013 Teisėjų taryba vienbalsiai pritarė siūlymui gyvsidabriu užteršto Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėjams ir darbuotojams išmokėti vienodo – 1,5 minimalios mėnesinės algos – dydžio materialines pašalpas. Visa iš valstybės rezervo lėšų šioms pašalpoms skiriama suma – 50 tūkst. Lt.

„Tai tik dalis to, ką planavome skirti, tačiau ir toliau stengsimės ieškoti galimybių žmonėms bent minimaliai kompensuoti patirtą žalą“, – teigia Teisėjų tarybos narys Vytautas Zelianka.

Vienkartinės pašalpos dėl būtinybės stiprinti sveikatą apsinuodijus gyvsidabrio garais bus skirtos 25 teisėjams, valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, pradėjusiems dirbti teisme iki 2012 m. gruodžio 18 d. ir šiuo metu tebedirbantiems.

Jau kitą savaitę bus pradėti darbai, susiję su Ukmergės rajono apylinkės teismo pastato valymu. Nacionalinė teismų administracija su kitomis atsakingomis institucijomis patvirtino veiksmų planą dėl teismo pastate esamo turto išvalymo nuo gyvsidabrio ir pervežimo į Ukmergės rajono policijos komisariato patalpas, kuriose laikinai veikia teismas.

Ir toliau bus tęsiamos Ukmergės rajono apylinkės teismo pastate likusio gyvsidabrio židinio paieškos, užterštų medžiagų ir inventoriaus perdavimas pavojingų atliekų tvarkytojams, išardytų konstrukcijų atstatymo darbai.

Du kilogramai gyvsidabrio Ukmergės rajono apylinkės teismo patalpose buvo rasti 2012 m. gruodžio viduryje, darbininkams gręžiant sieną teismo patalpose.

Živilė Navickaitė-Babkin
Komunikacijos skyriaus specialistė
Nacionalinė teismų administracija