Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Operatoriai: ribojant azartinių lošimų svetaines, bus suvaržytos interneto vartotojų teisės

12/06/2013

Taip pat skaitykite

D.Grybauskaitė: ruduo taps rimtu išbandymu valdančiajai koalicijai Prisimindama M.Lukšienę prezidentė ragina mokytojus ugdyti žmogiškai brandų jaunimą Beveik penktadalio mokyklų moksleiviams maistas tiekiamas termosuose Dauguma gyventojų nepritaria kompensacijai už žydų turtą

Vilnius, birželio 12 d. (BNS). Kabelinės televizijos ir interneto operatoriai nuogąstauja, kad siekiant riboti azartinių lošimų svetaines, jie bus priversti varžyti interneto vartotojų teises.

Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos (LKTA) prezidentė Vaiva Žukienė sako, kad svarstomos Azartinių lošimų įstatymo pataisos, kurios numatytų prieigos blokavimą prie tam tikrų, pavyzdžiui, užsienio svetainių, perkeltų problemą ant su šia veikla nesusijusio verslo pečių.

"Dabar šis įstatymas yra įstrigęs. Vis dėl to tokių nuogąstavimų yra, kad įteisinus galimybę, kad operatorius turi žiūrėti, ką veikia jo klientas, šitas dalykas gali būti išplėstas ir kitur - tai būtų tiesiog informacijos ribojimas", - trečiadienį spaudos konferencijoje sakė V.Žukienė.

Anot jos, siekis blokuoti užsienio lošimų svetaines būtų "kova su vėjo malūnais".

"Ta pataisa dėl blokavimo buvo siūloma dar praeitos kadencijos Seime. Ji persikėlė į dabartinį Seimą. Tai turbūt yra didžiųjų (Lietuvos - BNS) lošimo bendrovių interesus. Bet kita vertus, mes įžvelgiame grėsmę, kad radus galimybę blokuoti, gali kilti didžiulis noras šitą blokavimo geografiją praplėsti. Matome, kaip Rusijoje sudaromi juodieji svetainių sąrašai", - sakė V.Žukienė.

2012 metais Seime pradėti svarstyti du Azartinių lošimų įstatymo projektai, kuriais siūloma įteisinti internetinius lošimus. Lietuvos lošimo operatorių asociacija skelbė besitikinti, kad pataisos leis pažaboti nelegalią internetinių lošimų rinką.

Lošimai internete Lietuvoje draudžiami, tačiau šias paslaugas gyventojams siūlo užsienio, dažnai lengvatinių mokesčių zonose įsteigtos bendrovės, turinčios kurios nors šalies išduotą licenciją ar leidimą organizuoti lošimus internete.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS