Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Napoleono testamento kopija parduota aukcione už 357 tūkst. eurų

07/11/2013

Taip pat skaitykite

Honkongo aukcione retas fotoaparatas "Leica" parduotas už 620 tūkst. dolerių Už rastą Facebook privatumo pažeidimą - $500 premija? Per žemės drebėjimą Pakistane galėjo atsirasti nauja sala Dešimt įdomių faktų apie sporto rėmimą

Paryžius, lapkričio 7 d. (AP-BNS). Vienintelė žinoma Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparte'o (Napoleono Bonaparto) testamento kopija buvo parduota aukcione už 357 tūkst. eurų (1,23 mln. litų) - daugiau nei dvigubai brangiau nei planuota.

Pirkėjas iš Prancūzijos trečiadienį nurodė norintis, kad jo vardas nebūtų viešinamas, ir ketina laikyti tą dokumentą savo asmeninėje kolekcijoje. Aukcionų namai "Druout" nurodė, kad įvardyta kaina apima mokesčius ir komisinius.

Testamentas, datuotas 1821 metų balandžio 16 dieną, suteikia nepaprastą galimybę pažvelgti į Napoleono gyvenimo paskutinius momentus prieš jo mirtį 19 dienų vėliau.

Pasiligojęs 51 metų monarchas tremtinys rašė norintis, kad jo palaikai būtų sudeginti, o pelenai išbarstyti Senos upėje Paryžiuje. Tačiau po beveik dviejų dešimtmečių jie buvo perkelti į Invalidų namus Prancūzijos sostinėje.

 

BNS informacija

Testamento originalas, parašytas paties Napoleono sunkiai įskaitomu braižu, saugomas Prancūzijos nacionaliniame archyve.

Aukcione parduota kopija buvo surašyta vieno jo patarėjo, o iš pradžių prognozuota, kad už tą dokumentą bus sumokėta apie 120 tūkst. eurų (414 tūkst. litų).