Muzikantai

PradžiaKitos sporto šakos

Naujajame "Girstučio" baseine Kaune startavo atviras Lietuvos plaukimo čempionatas

28/06/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvos ieties metikai išmėgino jėgas tarptautinėse varžybose Latvijoje Lietuvos vardas vėl skamba e-sporto pasaulyje Pasaulio šimtalangių šaškių kompozicijų čempionu tapo vilnietis Benjaminas Morkus Edita Janeliūnaitė klasikinėse dviratininkių lenktynėse Italijoje finišavo keturiolikta

Kaunas, birželio 28 d. (BNS). Ketvirtadienį prieš savaitę Kaune atidarytame "Girstučio" baseine startavo Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame dalyvauja apie pustrečio šimto sportininkų iš septynių šalių, tarp jų ir visi pajėgiausi šalies plaukikai, išskyrus olimpinę čempionę Rūtą Meilutytę.

Pirmą čempionato dieną išdalinta trylika medalių komplektų, pagerintas vienas šalies, trys čempionatų rekordai bei įvykdytas B lygio normatyvas į pasaulio pirmenybes.

Šalies rekordo autore tapo šiaulietė Alina Taran. Ji 400 m kompleksinio plaukimo distanciją įveikė per 5 minutes 8,25 sekundės ir net 1,19 sekundės pagerino nuo 1977-ųjų sausio gyvavusį Violetos Penkauskaitės rekordą. Beje, šis A. Taran pasiekimas taip pat ir Lietuvos merginų iki 15 bei iki 17 metų rekordai.

Šalies čempionatų rekordus priklausiusius Vytautui Janušaičiui pagerino Tadas Duškinas ir Povilas Strazdas. Vyrų 100 metrų plaukimo peteliške rungties finale Tadas Duškinas distanciją įveikė 53,76 sekundės ir 0,15 sekundės pagerino ketverių metų senumo rekordą, o Povilas Stradzas 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje sugaišo 4 minutes 27,96 sekundės ir čempionatų rekordą po aštuonerių metų pertraukos atnaujino 0,39 sekundės.

Ypač T. Duškino rezultatu džiaugėsi šalies plaukimo federacijos direktorius Emilis Vaitkaitis.

"Šis sportininkas įvykdė pasaulio čempionato B lygio normatyvą ir dabar jau mūsų šalies vyrai galės startuoti ir 4 po 100 metrų kompleksinio plaukimo estafatėje. Neturėjome atleto, kuris plauktų peteliške. O dabar susidaro visa komanda - tai Mindaugas Sadauskas (laisvu stiliumi), Danas Rapšys (nugara), Giedrius Titenis (krūtine) bei Tadas Duškinas (petališke), - BNS pasakojo E. Vaitkaitis. - B lygio planetos pirmenybių normatyvą įvykdė ir Povilas Strazdas, tačiau jis jau anksčiau buvo įvykdęs šį normatyvą bei turėjo kelialapį į pasaulio čempionatą, o T. Duškinas tapo naujuoju komandos nariu".

Trečiojo šalies čempionatų rekordo autorius - panevėžietis Danas Rapšys, 50 m nugara nuplaukęs per 26,07 sekundės ir pagerinęs jau 10 metų Darius Grigalioniui priklausiusį pasiekimą.

Pirmosios dienos šalies pirmenybių nugalėtojai ir prizininkai:

Moterys:
50 m laisvu stiliumi -
1. Emilija Serapinaitė (Vilnius)             26,72 sek.
2. Giedrė Grigonytė (Vilnius)                26,86
3. Vaiva Štaraitė (Kaunas)                   27,34
400 m laisvu stiliumi -
1. Jūratė Ščerbinskaitė (Kaunas)           4:20,57
2. Guoda Jonelytė (Panevėžys)              4:35,20
3. Simona Raudonytė (Šiauliai)             4:38,03
200 m peteliške -
1. Vaiva Gimbutytė (Kaunas)                2:21,87
2. Alina Taran (Šiauliai)                  2:27,33
3. Kamilė Smilgytė (Šiauliai)              2:42,24
100 m nugara -
1. Ugnė Mažutaitytė (Kaunas)               1:04,15
2. Joana Ulytė (Panevėžys)                 1:08,36
3. Beatričė Grigalionytė (Panevėžys)       1:08,25
400 m kompleksinis plaukimas -
1. Alina Taran (Šiauliai)                  5:08,25
2. Viktė Labanauskaitė (Panevėžys)         5:09,19
3. Agnė Sorakaitė (Utena)                  5:21,93
50 m krūtine -
1. Dovilė Mikoliūnaitė (Ignalina)            33,34
2. Urtė Kazakevičiūtė (Kaunas)               33,64
3. Gintarė Žigilėjūtė (Vilnius)              34,53
3. Goda Overlingaitė (Kaunas)                34,53
Estafetė 4 po 200 m laisvu stiliumi -
1. Panevėžio "Žemyna"                      8:57,60
2. Kauno PM                                9:05,94
3. Šiaulių "Delfinas"                      9:16,15
Vyrai:
200 m krūtine -
1. Mantas Auruškevičius (Alytus)           2:20,37
2. Marius Mikalauskas (Kaunas)             2:22,74
3. Nojus Bajarūnas (Kaunas)                2:28,67
200 m laisvu stiliumi -
1. Simonas Bilis (Panevėžys)               1:53,09
2. Jonas Zakarauskas (Kaunas)              1:55,58
3. Grantas Dapkus (Kaunas)                 1:56,37
100 m peteliške -
1. Tadas Duškinas (Kaunas)                   53,76
2. Igor Kozlovskij (Klaipėda)                54,70
3. Deividas Margevičius (Kaunas)             54,78
400 m kompleksinis plaukimas -
1. Povilas Strazdas (Vilnius)              4:27,96
2. Grantas Dapkus (Kaunas)                 4:46,31
3. Kasparas Jasinskas (Kaunas)             4:51,56
50 m nugara -
1. Danas Rapšys (Panevėžys)                  26,07
2. Gytis Stankevičius (Kaunas)               26,72
3. Deividas Grigalionis (Panevėžys)          27,19
Estafetė 4 po 200 m laisvu stiliumi -
1. Kauno Centro SM                         7:55,25
2. Vilniaus VSM-1                          8:07,62
3. Kauno PM-1                              8:08,16
   

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS