Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Palangoje poilsiautojams teks mokėti du litus už televizorių?

13/06/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvių rekordai spaudžia ašaras gruzinams Ukraina dėkoja Lietuvos nacionaliniam transliuotojui Sugedus alpinisto kūną skraidinusiam lėktuvui jo pargabenimas į Lietuvą gali užtrukti Studentų paskolų sistemą numatoma keisti - švietimo ir mokslo viceministras

Vilnius, birželio 13 d. (BNS). Būstą poilsiautojams nuomojančius palangiškius pasiekė Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA) reikalavimas mokėti už kambariuose esančius televizorius, rašo "Lietuvos rytas".

AGATA atstovai, atvykę į palangiškių namus, reikalauja pasirašyti sutartis, pagal kurias kiekvienas nuomojamas kambarys mėnesiui apmokestinamas 2 litais, atsisakantiesiems tai padaryti grasinama baudomis.

Vanagupės gatvėje esančiame privačiame name 9 kambarius nuomojančiam Romui Sadauskui elektroniniu paštu atsiųstame AGATA siūlomame sutarties variante nurodyta, kad už 9 kambarius jis per mėnesį privalo sumokėti 18 litų 75 centus. Sutartyje nurodytas terminas -12 mėnesių.

"Vadinasi, man per metus atsiranda papildomas 225 litų mokestis. Bet aš kambarius nuomoju tik vasarą. O ir vasaros mėnesiais visi 9 kambariai būna užimti vos keletą dienų. Pagaliau pas mane apsigyvena vasarą į svečius atvykstantys mano vaikai, giminaičiai. Tuomet dalis kambarių iš viso nenuomojami", - piktinosi palangiškis.

Daugiau nei dešimt metų savo name poilsiautojus priimanti 66 metų Elvyra Simanauskienė spėja, kad internete pamatę, jog ji nuomojanti 5 kambarius, į palangiškės namus užėję du vyrai palangiškei įteikė AGATA sutartį, kurioje nurodyta, kad kas mėnesį ji turinti mokėti 10 litų 42 centus. Priešingu atveju jai būsianti skirta didelė bauda.

AGATA direktorės Agnės Masalskytės teigimu, mokestį numato Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas, kuriame sakoma, kad mokėti privalo kiekvienas fizinis ar juridinis asmuo, savo verslo poreikiams naudojantis fonogramas ar jų kopijas viešosiose vietose.

"Net žinių transliacijos metu, nekalbant apie filmus, skamba muzika, kurios atlikėjams ar fonogramų gamintojams reikia mokėti", - sakė AGATA direktorė.

Anot jos, jei yra įsigytas verslo liudijimas, namo savininkas yra verslininkas, oficialiai teikiantis tokias pat viešas paslaugas kaip ir viešbučiai, poilsio namai ar moteliai.

"Jei televizoriai šiame versle nėra svarbūs, tegu išneša juos iš kambarių ir bėdų nebus", - teigė A.Masalskytė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS