Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Popiežius po mišių paplūdimyje, kuriose dalyvavo 3 mln. maldininkų, išvyko iš Brazilijos

29/07/2013

Taip pat skaitykite

Nepale žuvo dar trys alpinistai Aiškėja Niujorko metropolitene rasto negyvo ryklio paslaptis 2100 metais pasaulyje gyvens 10,9 mlrd. žmonių, prognozuoja JT Atsistatydinęs popiežius Benediktas grįš gyventi į Vatikaną

Rio de Žaneiras, Brazilija, liepos 29 d. (AFP-BNS). Popiežius Pranciškus sekmadienį po mišių Brazilijos paplūdimyje, kuriose dalyvavo 3 mln. maldininkų, baigė savo istorinę kelionę katalikiškam užsidegimui paskatinti ir išvyko atgal į Romą.

Pirmasis Lotynų Amerikoje gimęs pontifikas išskrido kelios valandos po to, kai kreipėsi į vėliavomis mojavusių, šokusių ir "Tegyvuoja popiežius!" skandavusių tikinčiųjų jūrą pusmėnulio formos Rio de Žaneiro Kopakabanos paplūdimyje.

"Išvykstu su daugeliu džiaugsmingų atsiminimų, kurie, žinau, duos peno mano maldoms. Aš jau pradedu ilgėtis Brazilijos, ši didi liaudis rodo tiek meilės ir draugiškumo", - prieš lipdamas į savo lėktuvą pasakė popiežius.

Prieš baigdamas savo pirmąją užsienio kelionę po išrinkimo popiežiumi šių metų kovą Pranciškus - 1,2 mlrd. pasaulio katalikų lyderis - paragino į katalikiškas Pasaulio jaunimo dienas susirinkusius jaunus tikinčiuosius "eiti ir padaryti mano mokiniais visų tautų žmones."

"Nebijokite eiti ir nešti Kristų į kiekvieną gyvenimo sferą, į visuomenės pakraščius, net tiems, kurie atrodo esantys toliausiai, patys abejingiausi", - sakė 76 metų popiežius argentinietis, daugybei žmonių nusprendus atsigaivinti vandenyno bangose.

Vėliau popiežius susitiko su Lotynų Amerikos vyskupais ir dar kartą paragino juos išeiti iš savo parapijų bei nešti Dievo žodį tiesiai į regiono lūšnynus. Tai buvo viena pagrindinių savaitę trukusio jo vizito temų.

Popiežius, kuris propaguoja "neturtingą Bažnyčią neturtingiesiems", to, ką skelbia, pasipraktikavo ketvirtadienį, aplankydamas vieną pavojingais laikomų Rio de Žaneiro lūšnynų.

Pranciškus šį savaitgalį išreiškė susirūpinimą dėl katalikų "egzodo" į kitas religijas ar sekuliarizmą.

Net Brazilijoje - daugiausiai gyventojų turinčioje šalyje, kurioje gyventojų daugumą sudaro katalikai, - katalikų skaičius mažėja, o evangelikų Bažnyčios plečiasi. 2010 metais beveik 65 proc. Brazilijos gyventojų buvo katalikai, rodo gyventojų surašymas. 1870-aisiais šis skaičius buvo 92 procentai.

Atsisveikindamas oro uoste popiežius atskleidė, kad lankydamasis Brazilijos Aparesidos Dievo Motinos šventovėje "meldė Marijos stiprinti jus krikščionių tikėjime, kuris yra Brazilijos, kaip, išties, ir daugelio kitų šalių, kilnios sielos dalis".

Tačiau pontifikui sekėsi kiekvieną dieną Brazilijoje pritraukti didžiules minias, o jo vizito kulminacija buvo didžiulės mišios Kopakabanos paplūdimyje, į kurias susirinko dvigubai daugiau žmonių nei 2006 metais buvo susirinkę į nemokamą "The Rolling Stones" koncertą.

Per mišias oriai buvo skaitomas Šventasis Raštas, bet taip pat vyko ir jaudinantis koncertas su grupe ir choru, kokį būtum galėjęs matyti bet kurioje iš daugelio Brazilijos evangelikų Bažnyčių.

"Pasaulio jaunimo dienos buvo fantastiškos. Visi susivieniję Dievo kelyje. Dabar popiežius išvyksta, o mes turime skelbti krikščionybę", - sakė 25 metų brazilė Andressa Pusak (Andresa Pusak), kuri su daugeliu kitų maldininkų prieš mišias stovyklavo paplūdimyje.

Popiežius paskelbė, kad kitos Pasaulio jaunimo dienos 2016 metais įvyks Krokuvoje Lenkijoje, velionio popiežiaus Jono Pauliaus II tėvynėje, kuri pradėjo Pasaulio jaunimo dienų tradiciją. Tai išgirdę lenkų maldininkai Kopakabanos paplūdimyje ėmė šokinėti iš džiaugsmo.

Mišiose dalyvavo Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff (Dilma Rusef), Argentinos prezidentė Cristina Kirchner (Kristina Kiršner) ir Bolivijos prezidentas Evas Moralesas.

Popiežius šiuo vizitu pasinaudojo kaip proga panagrinėti politines ir socialines problemas Brazilijoje ir kitur, ir šeštadienį išreiškė paramą jauniems protestuotojams, "kurie nori būti permainų nešėjai".

Jis paragino juos pasitelkti "krikščionišką atsaką" savo nerimui.

Sekmadienį popiežius, duodamas pirmąjį interviu nuo to laiko, kai pakeitė atsistatydinusį popiežių Benediktą XVI, grįžo prie jam gerai pažįstamų dalykų ir radijui "Cathedral" sakė, kad šeima yra "svarbi, būtina žmonijos išlikimui".

Vėliau, kreipdamasis į tūkstančius Pasaulio jaunimo dienų savanorių, jis paragino jaunus tikinčiuosius ignoruoti tuos, "kurie sako, kad santuoka išėjo iš mados", ir "sukilti prieš šią kultūrą, kuri viską laiko laikinais dalykais".

Tuomet jaunimas skandavo: "Tai popiežiaus jauna minia!"

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS