Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Prieš gėjus nukreipti įstatymai neturi paveikti Sočio olimpiados, sako Roggeas

19/08/2013

Taip pat skaitykite

Dubajuje svorio numesti besistengiantys žmonės bus skatinami auksu Čekijos futbolininko įvartis užpakaliu tapo interneto sensacija Honkongo aukcione retas fotoaparatas "Leica" parduotas už 620 tūkst. dolerių Pagyvenę žmonės sudaro 18 proc. Lietuvos gyventojų, šalyje yra beveik 400 šimtamečių

Berlynas, rugpjūčio 18 d. (AFP-BNS). Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Jacquesas Roggeas (Žakas Rogas) tvirtino, kad 2014-ųjų žiemos olimpiada Sočyje turi likti atvira visiems, nepaisant prieštaringai vertinamų Rusijos vyriausybės įstatymų prieš gėjus.

"Tarptautinis olimpinis komitetas žino, kad sportas yra žmogaus teisė ir turi būti prieinamas visiems, nepriklausomai nuo etninės priklausomybės, lyties ar seksualinės orientacijos", - sakė 71 metų J.Roggeas vokiečių laikraščio "Tagesspiegel" sekmadienio numeriui.

"Pačios žaidynės turi būti atviros visiems, tai taikoma žiūrovams, pareigūnams, žurnalistams ir, žinoma, sportininkams", - pabrėžė jis.

Po 12 darbo metų TOK prezidento poste belgas J.Roggeas kitą mėnesį jį užleis rinkimų per 125-ąją TOK sesiją Argentinos sostinėje Buenos Airėse laimėtojui.

J.Roggeas taip pat sakė, kad diskriminacijai negali būti vietos jokiose olimpinėse žaidynėse.

"TOK toliau dirbs siekdamas užtikrinti, kad žaidynės vyktų be diskriminacijos, - sakė jis. - Mes priešinsimės, visomis savo jėgomis, bet kokiems judesiams, kurie kelia grėsmę šiam principui".

Birželio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą prieš "gėjų propagandą", pagal kurį baudžiama už informacijos apie homoseksualumą skleidimą nepilnamečiams.

Aktyvistai sako, kad šiuo įstatymu galima pasinaudoti norint taikyti plačias priemones prieš gėjus, ir baiminasi, kad juo gali būti pasinaudota prieš Sočio olimpiados dalyvius.

Tai išprovokavo tam tikrus raginimus boikotuoti Sočio olimpiadą, o Rusijos pareigūnai yra sakę, kad visi sportininkai per žaidynes turės laikytis įstatymų.

Tačiau J.Roggeas yra sakęs, jog turi garantijas iš "aukščiausio lygio", kad Sočio olimpiada, kuri vyks vasario 7-23 dienomis, bus be homoseksualistų diskriminacijos.

"TOK turi aukščiausių Rusijos pareigūnų įsipareigojimus, kad šis įstatymas nepaveiks nieko, kas dalyvaus žaidynėse", - pridūrė J.Roggeas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Jacquesas Roggeas