Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Teismas nusprendė išduoti ginklų prekyba įtariamą rusą D.Ustinovą JAV

22/07/2013

Taip pat skaitykite

"Viasat" švelnina sąlygas Europos krepšinio čempionatą rodysiančioms kavinėms ir barams Nuo kitų metų siūloma didinti akcizus - alus brangtų 10 centų, cigaretės - 30 centų Būk pilietiškas. Vartok mažiau. Matematikos egzaminą šiemet išlaikė didesnė dalis abiturientų nei pernai

Vilnius, liepos 22 d. (BNS). Vilniaus apygardos teismas pirmadienį nusprendė patenkinti Lietuvos generalinės prokuratūros pareiškimą dėl Rusijos piliečio Dmitrijaus Ustinovo išdavimo JAV baudžiamajam persekiojimui. Vyras įtariamas eksportavęs JAV gynybos ginkluotės sąraše esančias priemones.

Teisėjas Vladislavas Lenčikas paskelbė, kad išklausus šalių paaiškinimų, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos specialisto paaiškinimų, prokuratūros pareiškimas pagrįstas ir turi būti patenkintas. Sprendimas nėra galutinis - šalys per septynias dienas jį dar galės skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Skelbdamas nutartį teisėjas atkreipė dėmesį, kad nesprendžia išduodamo asmens kaltės klausimo, tik nustato, ar nėra Lietuvos baudžiamajame kodekse numatytų aplinkybių, dėl kurių asmuo gali būti neišduodamas.

"Susipažinęs su pateikta medžiaga, teismas sprendžia, kad pateiktų duomenų pakanka pripažinai, kad galėjo padaryti JAV pareiškime nurodytas nusikalstamas veikas", - sakė teisėjas.

Jis atmetė D.Ustinovo aiškinimus, kad jį JAV persekioja dėl Rusijos pilietybės. Teisėjas suimtojo teiginius pavadino nepatvirtintais ir deklaratyviais. Teisėjo manymu, Rusijos pilietis nepateikė jokių politinį iš persekiojimą pagrindžiančių duomenų, o JAV kaltinimai nėra politinio pobūdžio.

Svarstant ir skelbiant Lietuvos generalinės prokuratūros prašymą teismo posėdyje dalyvavo D.Ustinovas. Jo advokatas į sprendimo paskelbimą nebuvo atvykęs.

D.Ustinovą į posėdžius atlydėdavo ginkluoti pareigūnai, nes jis laikomas suimtas.

Pareiškime išduoti D.Ustinovą prokuratūra nurodė, kad birželį gautas JAV teisinės pagalbos prašymas dėl 47 metų Rusijos piliečio išdavimo baudžiamajam persekiojimi. Teisinės pagalbos prašyme teigiama, kad įtariama, jog nuo pernai spalio, veikdamas bendrininkų grupėje, D.Ustinovas eksportavo ir pasikėsino eksportuoti JAV gynybos ginkluotės sąraše esančias priemones: naktinius optinio matymo prietaisus, nuotolinio matymo vaizdo kameras ir kt. Taip pat rašoma, kad jis vykdė šių priemonių kontrabandą, legalizavo nusikalstamu būdu gautus pinigus.

JAV rašte taip pat minimos tūkstantinės JAV dolerių sumos, kurias D.Ustinovas pervedė bendrininkui. Susidomėjus šiais sandėriais teisėsaugai, JAVteisėjas išdavė D.Ustinovo arešto orderį.

Sulaikyti ir suimti V.Ustinovą Lietuvos pareigūnų paprašė JAV Teisingumo departamentas - gauta žinių, kad jis per Lietuvą gali bėgti į Rusiją. D.Ustinovui kaltinimai JAV pateikti kovo 25-ąją. JAV jam gresia įkalinimas ne mažiau kaip 20 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS