Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Per škvalą suskaldytas seniausios Lietuvos cerkvės kupolas

12/08/2013

Taip pat skaitykite

Užbaigtas nacionalinis stadionas leistų spręsti kultūrinių renginių organizavimo problemas, sako A.Butkevičius Pranciškonų vienuolyną kol kas numatoma perduoti ne vienuoliams, o Turto fondui MAXIMA iškepė rekordinio ilgio šašlyką B.Bradauskas per europinį renginį uždraudė rodyti filmą su Sausio 13-osios vaizdais

Vilnius, rugpjūčio 12 d. (BNS). Savaitgalį siautusio škvalo metu suskaldytas seniausia Lietuvoje laikomos medinės cerkvės kupolas, praneša "Lietuvos rytas".

Rokiškio rajone esančių Bobriškio sentikių maldos namų kupolas apgriautas stipriam vėjo gūsiui nulaužus medžio šaką. Pro suskaldytą kupolą vanduo skverbiasi į pastato vidų.

Vietos gyventojai šaką supjaustė, bet pastatui buvo pridaryta daug žalos. Nukentėjo ne tik medinis kupolas, bet ir jį dengianti skarda.

Anot dienraščio, Rokiškio atvažiuojantis sentikių šventikas mėgino rinkti pinigus cerkvės remontui, bet jų neužtenka.

Šiuo metu Bobriškyje esanti cerkvė 1710 metais buvo pastatyta gretimame Girelės (Pūščios) kaime. Kai caro valdžia pradėjo aktyviau persekioti sentikius, 1819 metais cerkvę iš dabar jau išnykusio Girelės kaimo teko perkelti į Bobriškį. Šiems sentikių maldos namams būdinga Šiaurės Rusijos barokinių medinių cerkvių architektūra.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS