Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKrepšinis

Trys MKL krepšininkės iš Lietuvos džiaugiasi JAV įgyta patirtimi

13/04/2013

Taip pat skaitykite

"Lietuvos krepšinis tapo per daug komandinis, mums trūksta lyderių" - įsitikinęs treneris Arvydas Gronskis BNS Lietuvos studentų krepšinio lygoje svečiai bei šeimininkai pasidalijo po dvi pergales Lietuvos dvidešimtmečiai krepšininkai nepaliko vilčių turkams Ispanijos krepšinio lygos ketvirtfinalio seriją Šarūno Jasikevičiaus ekipa pradėjo įtikinama pergale

Vilnius, balandžio 12 d. (BNS). Trys "Manijos Moksleivių krepšinio lygos" krepšininkės kovo mėnesį sulaukė pavasarinės dovanos. Vilniaus krepšinio mokyklos atstovė Dalia Belickaitė, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė Roberta Mizgerytė ir Biržų sporto mokyklos krepšininkėMartyna Petrėnaitė gavo kvietimą išvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, kur jos praleido 10 dienų.

Lietuvą palikusios balandžio 1-ą dieną, jaunosios krepšininkės ketvirtadienį sugrįžo namo. Merginas lydėjo Šiaulių "Saulės" sporto mokyklos trenerė Ieva Songailienė.

"Daugiausiai dėmesio buvo skiriama programai "Strong women better world",- pasakojo R.Mizgerytė. - Išmokau ir sužinojau ne tik apie Amerikos kultūrą,bet ir kitų šalių: Venesuelos, Saudo Arabijos, Pakistano ir Filipinų.Praleistos dienos buvo labai naudingos".

"Važiuodama ten maniau, jog daugiausiai dėmesio skirsime sportams, tobulinsim krepšinio sugebėjimus, tačiau klydau, - kalbėjo D.Belickaitė. -Daugiausia dėmesio buvo skiriama mūsų požiūriui ir nuomonei apie moterųstiprumą, padėtį visuomenėje. Pamačiau kokios sąlygos yra Amerikoje, koks krepšinio lygis ir stilius. Taip pat daug išmokau apie kitų pasaulio šaliųreligijas, tradicijas, problemas bei moters vietą visuomenėje. Viskas buvo naudinga, kiekviena diena savaip įdomi. Supratau, kad kiekvienoje šalyje yra skirtingas požiūris, skirtingos nuomonės ir stereotipai".

Mūsų šalies sportininkės JAV valstybės departamento dėka, šiemet, kartu su kitomis dvidešimt keturiomis krepšininkėmis iš įvairiausių pasauliošalių, dalyvavo intensyvioje 10 dienų programoje Tenesyje ir Naujajame Orleane.

"Viskas labai patiko, - neleidžia suabejoti D.Belickaitė. - Suorganizuota buvo idealiai. Manau, viską pamatėm per tas 10 dienų. Įgavau ne tik krepšinio patirties, bet ir gyvenimo. Sunku viską apsakyti žodžiais, nieko negalėčiau išskirti, o norint viską papasakoti dienos vargu ar užtektų.Amerika padarė tikrai didelį įspūdį. Laiko nešvaistydavom, iš pat ryto išvažiuodavom iš viešbučio ir tik vėlai vakare grįždavom. Dienos buvo labai linksmos ir įdomios".

"Dienotvarkė buvo griežta ir įtempta. Bet labai įdomi, - tikino R.Mizgerytė. - Kalbėjome apie šalyje esančias problemas, moterųdiskriminacija, galimybes sporto srityje. Žiūrėjome NCAA varžybas. Buvome nuvykusios į "Hall of fame" muziejų. Mokėme mažas mergaites krepšinio pagrindų. Prisidėjome prie namo atstatymo nusiaubto po "Katrinos" uragano".

Šios kelionės metu jaunosios krepšinio pažibos galėjo ne tik sužinoti daug naujo apie amerikiečių krepšininkių pasiruošimą bei treniruotes, bet ir susipažinti su savo bendraamžėmis iš įvairiausių šalių. Be to, merginos gyvai arenoje stebėjo 2013 metų NCAA moterų krepšinio lygos finalą.

"Labiausiai įsiminė NCAA finalas, - sugrįžusi namo pasakojo R.Mizgerytė.- Paliko neišdildomų įspūdžių. Viskas labai patiko. Kelionė buvo puiki".

"NCAA finalas paliko dvejopą įspūdį, - dvejojo D.Belickaitė. - Labai patiko jog moterų krepšiniui skiriama tiek pat dėmesio ir palaikymo kiek ir vyrų. Žaidėjų greitis, fiziniai duomenys yra tikrai labai geri. Tiek pat veiksmo kiek žiūrint vyrų rungtynes. Tačiau krepšinio stilius skiriasi nuo Europos, daug individualaus žaidimo, atrodo, kad krepšininkės laksto "be galvos".

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS