Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Vilniaus policija baigė tyrimą dėl vagysčių Seimo viešbutyje

05/06/2013

Taip pat skaitykite

LRT radijas - populiariausia ir ilgiausiai klausoma radijo stotis, rodo tyrimas Dėl žarnyno infekcijos Klaipėdos darželyje sunegalavo 36 asmenys Ant bėgių užlipusi karvė sustabdė traukinį Lietuvoje nuo gamtos stichijų nukentėjo 4 kartus daugiau automobilių

Vilnius, birželio 5 d. (BNS). Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių iš Seimo viešbučio.

15 kartų anksčiau teistam vilniečiui 33 metų Valerijui Capukui pareikšti įtarimai dėl trijų vagysčių iš butų Seimo viešbutyje. Vienas nukentėjusiųjų - Seimo narys Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.

Pasak policijos pranešimo, Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė, kad ankščiau už įvairius nusikaltimus 15 kartų teistas V. Capukas nuo praėjusių metų gruodžio vidurio iki šių metų sausio 1 dienos buvo įsibrovęs į tris Seimo viešbutyje esančius butus ir pagrobęs įvairaus turto. Nustatyta, kad įtariamasis įsibraudavo į butus naudodamas cilindrinių spynų atrakinimą "bampingo" būdu - į spyną įstatytas raktas judinamas tol, kol prisitaiko prie spynos kauburėlių, o spyną galima ne tik atrakinti, bet ir užrakinti.

Pas įtariamąjį per kratas buvo surasti įvairių raktų ryšuliai bei dalis pagrobto turto. Pareigūnų teigimu, V.Capukas pasinaudojo aplinkybėmis, kai Seimo viešbutyje keitėsi gyventojai - vienas kraustėsi iš viešbučio, kiti į viešbutį, o tai padėjo įtariamajam daug kartų patekti į viešbučio patalpas.

Nustatę šias aplinkybes, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai buvo susitikę su Seimo kancleriu ir kanceliarijos darbuotojais, atkreipdami dėmesį į Seimo viešbučio apsaugos trūkumus.

V.Capuką sausio 2 dienos vidurdienį prekybos ir pramogų centre "Akropolis" per specialiąją sulaikymo operaciją sulaikė Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai. Vyras ketino realizuoti dalį iš Seimo nario buto pagrobto turto.

V. Capukas Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriais pareigūnams tapo žinomas 2010 metų kovo mėnesį, apvogęs Seimo nario A.Salamakino butą tame pat viešbutyje. Už tai V. Capuk buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, kurią atlikęs buvopaleistas į laisvę 2012 metų kovo mėnesį.

Gegužės 21 dieną šiam vilniečiui Vilniaus miesto apylinkės teismas skyrė vienerius metus nelaisvės už iš parlamentaro Kazimiero Starkevičiaus pavogtus du dviračius.

Teismas subendrino už dviračių vagystę paskirtą bausmę su nuosprendžiais už kitais nusikaltimais ir paskyrė galutinę bausmę - šiek tiek daugiau nei pusketvirtų metų laisvės atėmimo. K.Starkevičiaus naudai iš nuteistojo priteista 2,6 tūkst. litų.

Pavogtieji dviračiai stovėjo Seimo viešbučio laiptinėje, jie buvo prirakinti. Pavogtus dviračius V. Capukas pardavė už porą šimtų litų. Jis savo kaltę dėl nusikaltimo pripažino.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS