Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

„Kelių ereliams“ tramdyti – psichologinės priemonės

12/05/2013

Taip pat skaitykite

Belgijos karališkosios šeimos nariai pradės mokėti mokesčius Prancūzijos ekonomikos atsigavimas prasidėjo, sako prezidentas Norvegijoje susidūrus dviem autobusams žuvo du žmonės, keli sužeisti Tyrimas: Lietuvoje senoliams geriau nei Lenkijoje ir Graikijoje, blogiau nei Latvijoje ir Estijoje

„Lietuvos automobilininkų sąjunga“ šį savaitgalį vykstančioje „ALT 2013“ parodoje skatina „kelių erelius“ susimąstyti, rodydama pavojingo vairavimo pasekmes.

Kaip žinia, pastaraisiais metais avaringumas Lietuvos keliuose mažėja. Kaip ir žuvusių juose skaičius. Nepaisant to, statistika, lyginant su kitomis Europos valstybėmis toli gražu nežiba. Drąsuolių gatvės kamikadzių vis dar yra.

Kai kuriems iš jų visiškai nusispjauti į baudas. Nerūpi ir kiti eismo dalyviai. Perdėtas pasitikėjimas savimi leidžia sėsti prie vairo net ir išlenkus kelis bokalus stipresnio gėrimo.

„Litexpo“ parodų ir kongresų centre šį savaitgalį „Lietuvos automobilininkų sąjunga“ visus „pačius geriausius“ vairuotojus kviečia aplankyti „Kelių erelių siaubo kambarį“. Tai nemaža patalpa juodomis sienomis, į kuri įleidžiami ne jaunesni nei 16 metų sulaukę asmenys. Pirmasis įžengusiuosius pasitinkantis vaizdas – visiškai sumaitotas automobilis. Tik gerai įsižiūrėjus buvo įmanoma atskirti, kad tai „Opel Omega“. Jos spidometras užstrigęs ties 140 km/h padala. Tai girto vairuotojo nesuvaldytas automobilis pražudęs jį patį ir draugą.

„Lietuvos automobilininkų sąjungos“ vadybininkas Donatas Lingevičius teigia kad tokios šokiruojančios priemonės efektyviausiai priverčia susimąstyti pasitikėjimo savo jėgomis nestokojančius vairuotojus. Dauguma žmonių girdi informaciją apie eismo įvykių statistiką, žūčių skaičių, tačiau yra tokių kurie nesuvokia pavojaus kelyje. Kitaip sakant mokosi tik iš savo klaidų. Na, o tokiose situacijose mokytis gali būti per vėlu.

Dažnas greičio mėgėjas tik savo akimis pamatęs eismo įvykio padarinius susimąstys, atleis greičio pedalą, o norėdamas išsilieti, nuvyks savo jėgų išbandyti tam skirtoje lenktynių trasoje.

Panašią idėją sąjunga buvo įgyvendinusi ir prieš porą metų vykusioje parodoje. Tąkart ekspozicijoje stovėjo vienišas suknežintas automobilis. Šiemet, kad to nepasirodytų maža, įrengtas visas kambarys, kuriame papildomai  publikuojama ir šokiruojančių nuotraukų galerija, dėl kurių silpnesnių nervų žmonėms vertėtų aplenkti šį kambarį. Efektingai veikia ir vaizdo instaliacija, kurioje galima pamatyti ne tik avarijų pasekmes, bet ir automobilių suknežinimo bei nykstančių gyvybių procesą.

Ar tai veiksminga? Taip. Netgi labai. Visų pirma sudaužytas automobilis pritraukia žmones. Tai yra įdomu. Vis dėlto ne kasdien tokius pamatai. Toliau žmonės pradeda mąstyti. Visgi žvilgsnis pakrypsta link nuotraukų, vaizdo medžiagos, kuri net ir pačių šalčiausių nervų žmogų verčia apsalti.

Šitokį projektą palaiko kelių policija, kuriai „kelių ereliai“ – tikras galvos skausmas. Būtent tokios socialinės akcijos, o ne reidai ar baudų didinimai stipriausiai veikia žmones.

Paroda ALT vyksta gegužės 10-12 dienomis. Šiemet beveik 17 000 kv. metrų plotą užimsiančioje ekspozicijoje savo produkciją ir naujoves pristatys apie 70 automobilių verslo atstovų iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.