Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Mėgėjiška žvejyba Anglijoje

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Potvyniai Prancūzijoje pareikalavo pirmosios aukos, Lurdas lieka uždarytas Estijos premjeras savo poste dirba jau 3 tūkst. dienų Nepaisydami visuomenės pykčio ESlyderiai ketina išlaikyti priverstinių biudžeto išlaidų karpymo kryptį EP vėl raginama neišduoti ES vizų žmogaus teises pažeidusiems Rusijos pareigūnams

Daugeliui žvejoti mėgstančių lietuvių trūksta informacijos apie žvejybą Didžiojoje Britanijoje. Ne vieną žvejį mėgėją kamuoja klausimai: kur kreiptis, kokias licencijas turėti ar kiek tai gali kainuoti? Pabandykime išsiaiškinti, kokias kliūtis reikia įveikti, norint legaliai užmesti meškerę Anglijoje.
Nuo 12 metų asmenys, žvejojantys lašišas, upėtakius, gėlavandenes žuvis arba ungurius Anglijoje ar Velse, privalo turėti galiojantį Aplinkos agentūros (angl. Environment Agency) licenciją žvejybai meškere (angl. Rod Licence). Licenciją žvejybai meškere galima įsigyti bet kuriame Anglijos pašto skyriuje. 
 
Kategorija    Nemigruojantys upėtakiai, gėlo vandens (stambiosios) žuvys, stintos ir unguriai    Migruojančios lašišos, jūrų upėtakiai, gėlo vandens (stambiosios) žuvys, stintos ir unguriai       
Visas sezonas    £27    £72       
Žmonėms virš 65m.    £18    £48       
Paaugliams 12-16m.    £5    £5       
Vaikams iki 12m.    Nemokamai    Nemokamai       
8 dienoms    £10    £23       
1 dienai    £3.75    £8       
Bauda už žvejybą be galiojančios licencijos – iki 2 500 svarų.      

Būtina pastebėti, jog  licencija žvejybai meškere dar nesuteikia teisės žvejoti. Prieš pradėdant žvejybą privalu gauti vandens telkinio savininko leidimą. Dažniausiai leidimas žvejoti nuosavame vandens telkinyje kainuoja nuo kelių svarų už dieną.
Išsiaiškinome, kokių leidimų reikia, norint žvejoti. O kur galima žvejoti? Informacijos apie netoli nuo jūsų gyvenamosios vietos esančius vandens telkinius, kuriuose galima žvejoti, rasite artimiausioje žvejybos reikmenų parduotuvėje.  Daugelio žvejybai skirtų vandens telkinių (angl. fisheries) kontaktus ir adresus galite rasti Aplinkos agentūros internetinės svetainės  http://www.environment-agency.gov.uk  skyriuje apie žvejybą.
 Dažnai vandens telkiniai priklauso žvejų klubams, kurie juos prižiūri ir pardavinėja leidimus žvejoti. Į žvejų klubą galima įstoti už tam tikrą nario mokestį.
Visose Jungtinės Karalystės upėse ir upeliuose yra nustatyti sezonai, per kuriuos draudžiama žvejoti. Šie laikotarpiai kiekvienoje vietoje gali būti skirtingi, todėl žvejui reikėtų susisiekti su vietiniu Aplinkos agentūros biuru, kuris suteiks išsamią informaciją. Norėdami žvejoti kanaluose ir ramiuose vandenyse – ežeruose ir tvenkiniuose, turite susisiekti su savininku ir sužinoti, koks yra draudžiamas sezonas jo vandens telkiniuose.
 Jeigu nesate tikri dėl draudžiamos žvejybos sezonų bet kuriuose vandens telkiniuose, skambinkite Aplinkos agentūrai tel.: 08708 506 506.
 Environment Agency ir „Infozonos” informacija.