Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSportas

"Džiugina Lietuvos siekis patekti į olimpines žaidynes" - Tarptautinės regbio federacijos vadovas

02/10/2013

Taip pat skaitykite

Povilas Bartušis pergale pradėjo tarptautinio badmintono turnyro Lenkijoje vienetų kvalifikaciją Geriausio 2013 metų Lietuvos sportininko rinkimų pretendentų gretose - keturi šalies lengvaatlečiai Pirmasis Laimučio Adomaičio varžovas pasaulio imtynių čempionate Vengrijoje - gerai pažįstamas baltarusis BRITANIJOS LIETUVIŲ KREPŠINIO LYGA

Vilnius, spalio 1 d. (BNS). Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva surengė sporto forumą Vilniuje, kuriame kartu su daugeliu garbių svečių, sostinėje apsilankė ir Tarptautinės regbio federacijos (IRB) vadovas Bernardas Lapassetas.

Su sporto srities atstovais B.Lapassetas diskutavo apie sporto ateitį, ypatingą dėmesį skiriant žaidėjų pirkimų-pardavimų problemoms.

"Regbis nesusiduria su tokiomis problemomis kaip futbolas, kuriame žaidėjų perėjimai ir didžiulės perėjimų sumos tampa galvos skausmu šio sporto atstovams. Regbyje yra gerbiamos sutarties sąlygos, kai žaidėjas įsipareigoja tam tikrą laiką atstovauti vienam ar kitam klubui. Abi šalys siekia laikytis šio susitarimo", - teigė IRB vadovas.

Tuo pačiu, B.Lapassetas susipažino su Lietuvos regbiu bei pastarųjų metų veiklos rezultatais. Jo nuomone, labai svarbu turėti aiškų tikslą, numatyti kaip jo bus siekiama ir kokios tam reikalingos priemonės.

"Mane labai nudžiugino Lietuvos regbio siekis patekti į olimpines žaidynes. Tai labai ambicingas, bet tuo pačiu ir pasiekiamas tikslas. Kai tik regbis grįžo į olimpines žaidynes, pastebiu didžiulį susidomėjimą šiuo puikiu sportu visame pasaulyje. Daug šalių pradėjo kitaip jį vertinti ir skirti didesnį dėmesį", - pastebėjo B.Lapassetas.

Regbis buvo grąžintas į olimpinių žaidynių programą 2009 metų ir bus žaidžiamas 2016 metų olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

Iki šiol regbis buvo žaidžiamas 1900, 1908, 1920 ir 1924 metų olimpinėse žaidynėse. Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė palankų sprendimą šiam sportui sugrįžti į žaidynes, nes jis atitinka daugelį olimpinės chartijos kriterijų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt