PradžiaKitos sporto šakos

"Gintarinių irklų" regatoje - pirmieji medaliai Lietuvos irkluotojams

30/06/2013

Taip pat skaitykite

Sportinės gimnastikos pasaulio taurės etapo Kroatijoje varžybose Rokas Guščinas buvo šeštas pratimuose ant lygiagrečių Europos dziudo taurės turnyre Suomijoje lietuviai iškovojo tris apdovanojimus Kristina Saltanovič sportinio ėjimo Portugalijos čempionate iškovojo bronzos medalį Turkijoje prasidėjo šaudymo iš lanko pasaulio čempionatas

Trakai, birželio 30 d. (BNS). Šeštadienį pirmąją "Gintarinių irklų" regatos dieną Trakuose išdalinti pirmieji medalių komplektai. 51-ąjį kartą rengiamoje tarptautinėje irklavimo šventėje dalyvauja irkluotojai net iš dešimties šalių - Azerbaidžano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Šveicarijos, Rusijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos.

Vienvietėje valtyje jėgas išmėginusi Europos čempionė Milda Valčiukaitė šeštadienį 2000 m įveikė per 7 minutes 31,58 sekundės ir, artimiausią varžovę latvę Elzą Gulbę aplenkusi daugiau nei 5 sekundėmis, tapo nugalėtoja.

Lietuvos olimpiečiai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter Startavo aplenkė visus varžovus irkluodami porine dviviete. Jie finale sugaišo 6 minutes 11,03 sekundės ir 2,08 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią kitą lietuvių pora - Aurimą Adomavičių ir Dominyką Jančionį.

Lengvasvorių vyrų porinių dviviečių valčių klasėje nugalėtojais tapo Paulius Vaitkūnas ir Karolis Sunklodas (6:38,90). Trečiąją vietą šioje klasėje užėmė vilniečiai Joris Medeišis ir Gabrielius Guogis (7:10,10).

Bronzinį apdovanojimą irkluodamas vienvietę iškovojo Sigitas Klerauskas. Jis distanciją įveikė per 7 min. 08,31 sek. ir nuo sidabro jį skyrė vos viena sekundė.

Dar vieną bronzinių medalių komplektą Lietuvai iškovojo keturvietėje valtyje be varininko startavę Klaipėdos atstovai - Rokas Balsys, Žygimantas Galinšanskis, Dovydas Balsys, Marius Ralickas.

Šeštadienį pirmuosius apdovanojimus "Gintarinių irklų" regatos istorijoje iškovojo tolimosios rytų šalies - Kinijos irkluotojai. Pirmąją finalų dieną kinai užėmė pirmąsias vietas dviviečių ir aštuonviečių valčių vyrų klasėje.

"Gintarinių irklų" fiesta Trakuose tęsiasi ir sekmadienį. A ir B finaliniai plaukimai prasidėjo 12.30 val.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.