Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

"Maximos" įvaizdis po Rygos tragedijos priklausys ir nuo komunikacijos

25/11/2013

Taip pat skaitykite

IKEA pradeda prekiauti saulės panelėmis Didžiojoje Britanijoje Lietuvos ekspozicija Londono dizaino festivalyje​ Valstybės diena – ne tik fejerverkams žiūrėti Prancūzijos prezidentas Hollande'as žada "išnaikinti" pasaulinius mokesčių rojus

Vilnius, lapkričio 25 d. (BNS). Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis šeštadienį pareiškė, kad tragedija Rygoje, kai įgriuvus prekybos centro "Maxima" stogui žuvo dešimtys žmonių, prilygsta žmogžudystei, todėl atsakingos institucijos turėtų ją tirti atitinkamai.

Duodamas interviu Latvijos televizijai, A.Bėrzinis apgailestavo, kad to prekybos centro, esančio Latvijos sostinės vakariniame Zuolitūdės rajone, statytojai dabar mėgina išvengti atsakomybės.

"Pasaulyje po tokių nusikaltimų paprastai niekas nežiūri į antspaudus ir parašus ant statybos dokumentų. Pasirašę asmenys patenka į tardymo izoliatorius", - griežtai pareiškė šalies vadovas.

A.Bėrzinis sakė pripažįstantis Latvijos statybininkų profesionalumą, tačiau pridūrė, kad į ketvirtadienį įvykusios prekybos centro griūties tyrėjų grupę reikia įtraukti nepriklausomus užsienio ekspertus, kurie niekaip nebūtų susiję su vietos statybų verslu.

"Kaip matėte, gamta čia niekuo dėta. Buvo normalus vakaras, tiktai ūkanotas. Tai nelaimė, kurią sukėlėme mes patys", - sakė prezidentas.

A.Bėrzinis pabrėžė, kad policija negali sau leisti tirti šią baudžiamąją bylą pusę metų.

"Per pusę metų kaltųjų dėl šios katastrofos geležinė gynyba jau bus visiškai išskleista. Namai griūva pietuose, kur juos stato iš saulėje džiovintų molinių plytų ir mėšlo", - pažymėjo jis.

Prezidentas tragediją prekybos centre susiejo su daugelį metų klestėjusiu politinės atsakomybės stygiumi ir valstybės valdymo problemomis, ypač visų lygių vykdomojoje valdžioje.

"Mūsų demokratijoje yra tik teisės, tačiau ne atsakomybė. Nėra nė vieno atsakingo. Tai nenormalu", - piktinosi jis.

Tačiau A.Bėrzinis džiaugėsi, kad nelaimės akimirką Latvijos žmonės pademonstravo didelę vienybę.

"Latvijos žmonės vieningi. Čia nėra tautybių. Žmonės įrodė, kad viskas yra gerai. Blogai organizuota įstatymų leidyba - ji tikriausiai skaičiuoja parašus", - sakė valstybės vadovas.

Nepaisant to, kas kaltas dėl tragedijos Rygoje, daugiau nei pusšimčio žmonių žūtis, pasak viešųjų ryšių specialistų, dar ilgai bus siejama su "Maximos" vardu. O ilgalaikę visų su tragedija susijusių įmonių reputaciją nulems ne tik tyrimo išvados, bet ir dabar vykdoma komunikacija.

"Kad ir kaip tai būtų linksniuojama, net jei bus minimi statybininkai ar projektuotojai, visada tame tekste pirmiausia bus kartojamas vienas vardas - "Maxima". Nuo šios dienos bent artimiausius kelerius metus žmonių žūtis Latvijoje bus siejama su šiuo vardu", - "Verslo žinioms"sakė bendrovės "Insight Branding" vadovas, rinkodaros specialistas Linas Kriaučiūnas.

Pasak specialistų, tragedijos asociacijos su prekybos tinklu, kuriame žuvo žmonių, kurį laiką išliks ir tarp Lietuvos ar Estijos vartotojų, tačiau tai bus trumpalaikis poveikis, o štai Latvijos rinkoje artimiausi metai bendrovei esą bus sudėtingi.

"Maxima"prekybos tinklas Latvijoje užima kiek kitokias pozicijas nei Lietuvoje. Pasak L.Kriaučiūno, čia žmonės įpratę tinklą vadinti didžiausiu, kartais tam tikra prasme monopolininku, tačiau pirkėjams Latvijoje ar Estijoje - tai eilinis tinklas.

 

BNS informacija

Nuotrauka: commons.wikimedia.org