Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Ar reikalinga Europos Sąjungos piliečiams, gyvenantiems Anglijoje, Rezidento Kortelė?

12/07/2016

Taip pat skaitykite

Ukrainos protestuotojai nesitraukia iš Kijevo centrinės aikštės po įnirtingų susirėmimų su milicija Putinas gavo du Berezovskio laiškus su atgaila, bet į juos neatsakė Mįslingai miręs Rusijos oligarchas Borisas Berezovskis rastas su kilpa ant kaklo. Paryžiuje tūkstančiai žmonių protestavo prieš gėjų santuokas

Rezidento kortele t.y. nuolatinio gyventojo dokumento tema šiandien yra viena aktualiausių Europos Sąjungos piliečiams gyvenentiems Anglijoje. Kiekvienas Anglijos lietuvis yra bent kartą susimąstęs apie rezidento dokumentą. Vieni svarsto, kad jis visiškai nereikalingas ir bevertis, tuo tarpu kiti tvarkosi, nes tiki, jog rezidento dokumentas yra arba bus naudingas. Kaip yra iš tikrųjų?

Norėdama nuraminti Jungtinėje Karalystėje gyvenančius užsieniečius, JK Vyriausybė vakar t.y. 11/06/2016 išplatino pranešimą, kuriuo patikslina dabartinį legalų šalyje gyvenančių ES piliečių statusą:

https://www.gov.uk/government/news/statement-the-status-of-eu-nationals-in-the-uk

 

Svarbiausia, ką norima pasakyti pranešimu yra tai, jog niekas nepasikeitė – Jungtinė Karalystė vis dar yra ES narė ir nuo naujosios premjerės priklausys, kada ji pradės derybas, tačiau kol procesas nesibaigs, šalyje gyvenančių užsieniečių teisės išliks tokios pačios.

 

Vyriausybė vertina ES ir kitų valstybių piliečių indėlį į Didžiosios Britanijos gerovę, todėl, net palikus ES, šių žmonių teises bus siekiama apsaugoti – tas pats galioja ir užsienyje gyvenantiems britams.

 

ES piliečiai, gyvenantys JK ilgiau nei penkerius metus:

·         ES piliečiai, kurie legaliai ir be petraukų gyvena šalyje ne mažiau kaip penkerius metus, automatiškai išsaugo teisę ir toliau čia gyventi, nėra jokio reikalavimo gauti tai patvirtinančius dokumentus.

·         ES piliečiai, gyvenantys šalyje ne mažiau kaip šešerius metus, gali kreiptis dėl Britanijos pilietybės įsigijimo.

 

ES piliečiai, gyvenantys JK trumpiau nei penkerius metus:

·         ES piliečiai ir toliau turi teisę gyventi JK, nes tokią teisę suteikia ES įstatymai. Jiems nereikia niekur registruotis tam, kad galėtų naudotis laisvo judėjimo Europoje galimybėmis. Kaip prieš referendumą, taip ir po referendumo ES piliečiai, gyvenantys JK, gali būti deportuoti tik išimtiniais atvejais, kai jie kelia grėsmę visuomenei ir pažeidžia įstatymus.

 


Profesionalios konsultacijos ir pagalbos imigraciniais klausimais galite kreiptis pas advokatus. BHUK Group rekomenduoja Just Ask Solicitors Ltd advokatus, kurie randasi adresu:

109 Victoria Road, Romford, Essex RM1 2LX

Arba galite teirautis tel:  02034055460

www.justasksolicitors.co.uk

 

 

 

 

Rezidento Kortelė Europos Sąjungos piliečiai Anglijoje gyvenantys lietuviai