Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Filipinuose per ugnikalnio išsiveržimą žuvo keturi žmonės

07/05/2013

Taip pat skaitykite

Maistas, gerinantis nuotaiką ir sveikatą Policija sučiupo 6 metus ieškotą įtariamąjį žmogžudyste Lenkijoje palaidota milijardiere tapusi buvusi kambarinė Barbara Piasecka-Johnson Nelaimės Bangladeše aukų skaičius pasiekė 273

Manila, gegužės 7 d. (AFP-BNS). Trys turistai iš Vokietijos ir jų vedlys filipinietis buvo mirtinai sutraiškyti, kai vienas iš aktyviausių Filipinų ugnikalnių antradienį išspjovė didžiulį pelenų debesį ir paskleidė akmenų krušą, pranešė pareigūnai.

27 žmonės, tarp jų devyni užsieniečiai, kopė ant vaizdingo Majono ugnikalnio šlaitų, kai įvyko netikėtas išsiveržimas, o dėl blogų orų kai kuriems iš jų gali tekti nakvoti ant to kalno, nurodė pareigūnai.

"Lijo akmenimis tarsi pragare. Viskas įvyko labai staiga, be jokio perspėjimo", - vietos turizmo agentūros darbuotojas Marti Calleja (Martis Kaljecha) sakė telefonu naujienų agentūrai AFP, cituodamas vieną australę, tapusią išsiveržimo liudininke.

"Ant jų krito akmenys, didumo sulig stalu", - pridūrė jis.

M.Calleja nurodė, kad trys jo bendrovėje dirbantys filipiniečiai vedliai ir penki užsieniečiai buvo pradėję kopti į Majoną, likus kelioms valandoms iki išsiveržimo, per kurį tirštas pelenų debesis pakilo į 500 metrų aukštį.

Per šį incidentą žuvo trys apie 30 metų vokiečiai (du vyrai ir moteris) bei vienas iš tos grupės vedlių, nurodė M.Calleja.

Viena 22 metų ispanė taip pat patyrė "gyvybei pavojingų" sužalojimų, o viena austrė atsipirko lengvais sumušimais, pridūrė jis.

Regiono policijos atstovas vyresnysis inspektorius Renato Batalleras (Renatas Bataljeras) patvirtino, kad žuvo keturi žmonės, pridūręs, jog dar septyni buvo sužeisti, tarp jų keturi tailandiečiai.

Provincijos gubernatorius Joey Salceda (Džojis Salseda) sakė AFP, jog ugnikalnis nurimo, tačiau gelbėtojų sraigtasparniai negalėjo ant jo nutūpti dėl smarkios liūties, todėl buvo išskraidinti tik keturi žmonės.

Gubernatorius pridūrė, kad gelbėtojai buvo priversti pradėti kopti į kalną, kad pasiektų sužeistuosius, tačiau neaišku, kada jie bus nugabenti žemyn.

M.Calleja sakė, kad užsieniečiai sumokėjo po maždaug 100 dolerių (264 litus) už naktinį žygį į 2 460 metrų aukščio Majono ugnikalnį, garsėjantį savo beveik tobulu kūgio pavidalu, tačiau taip pat ir pragaištingais išsiveržimais.

Aplink ugnikalnį turėjo būti nustatyta šešių kilometrų spindulio "nuolatinio pavojaus zona". Tačiau M.Calleja sakė, kad vietos vyriausybė buvo leidusi žmonėms kopti į Majoną, jeigu nėra gresiančio išsiveržimo ženklų.

"Per sezono piką nuo gegužės iki rugpjūčio ten užkopia 300-1 000 žmonių", - aiškino kelionių agentūros darbuotojas.

J.Salceda patvirtino, kad galioja tokia tvarka, tačiau pažymėjo, jog turistai prieš kopdami į ugnikalnį turi informuoti pareigūnus.

"Majonas yra kaip bet kuris kitas kalnas, o alpinistai prisiima tokią pačią riziką kaip bet kur kitur. Tačiau, nors leidžiame jiems kopti, jie turėtų mums pranešti ir prašyti mūsų leidimo. Šiuo atveju jie to nepadarė", - pažymėjo jis.

Vulkanologai nurodė, kad šis išsiveržimas buvo 73 sekundes trukęs "nedidelis garo sprogimas", kuris veikiausiai nepasikartos artimiausiu laiku.

Valstybinės seismologijos tarnybos vadovas Renato Solidumas (Renatas Solidumas), kad žmonių, gyvenančių aplink Majono ugnikalnį, evakuoti neprireikė. Pasak jo, šis išsiveržimas įvyko, kai lietaus vanduo nutekėjo į krateryje susikaupusius pelenus.

"Magmos aktyvumo nėra. Iš esmės tai, kas įvyko šiandien, buvo įprastas procesas - garo sprogimas", - R.Solidumas sakė per spaudos konferenciją Maniloje.

Aplink ugnikalnį esančių miestelių gyventojai sakė buvę nustebinti netikėto išsiveržimo, kuris įvyko, kai daugelis žmonių pusryčiavo.

"Tai buvo taip netikėta, kad daugelį iš mūsų apėmė panika, - 46 metų autobuso vairuotojas Junas Marana (Džunas Marana), auginantis du vaikus, sakė AFP telefonu. - Išėję į lauką pamatėm tą didžiulį stulpą mėlyno dangaus fone."

Pasak J.Maranos, pelenų stulpą vėjas išsklaidė maždaug po valandos, tačiau vyras teigė neketinantis rizikuoti ir yra pasiruošęs bet kuriuo momentu palikti namus.

Majonas, esantis už maždaug 330 kilometrų į pietryčius nuo Manilos, istoriniais laikais yra išsiveržęs 48 kartus.

1814 metais daugiau nei 1 200 žmonių žuvo, kai lavos srautai palaidojo Kagsavos miestelį.

2009-ųjų gruodį dešimtys tūkstančių gyventojų buvo evakuoti, kai Majonas pradėjo spjaudyti pelenus ir lavą.

Šis ugnikalnis taip pat išsiveržė 2006-ųjų gruodį. Tąsyk per sprogimą niekas nežuvo, tačiau kitų metų gruodį praslinkęs taifūnas sukėlė vulkaninio purvo nuošliaužą, kuri nusinešė apie tūkstantį žmonių gyvybių.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS