MuzikantaiMuzikantai

PradžiaDienos naujienos

Prezidentė vyksta į M. Tečer laidotuves

17/04/2013

Taip pat skaitykite

Klivlande rastos gyvos prieš daug metų dingusios trys moterys Londone pristatytas Lietuvos verslumas ir inovacijos Rusijai skirtų gaminių išpardavimas pieno pramonės nesugriaus Siūloma leisti pilietybę išimties tvarka suteikti už Lietuvos garsinimą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, balandžio 17 dieną, dalyvaus buvusios Didžiosios Britanijos Ministrės Pirmininkės Margaret Tečer (Margaret Thatcher) laidotuvėse. Vienos žymiausių ir įtakingiausių XX amžiaus politikių laidotuvėse dalyvaus lyderiai iš viso pasaulio.

„Margaret Tečer buvo tikra Didžiosios Britanijos patriotė. Tai buvo žmogus, kuris nebijojo prisiimti atsakomybės dėl savo tautos, dėl savo šalies likimo. Ši politikė išdrįso sakyti tiesą ir daryti tai, kas reikalinga", - sako Prezidentė.

Pasak Lietuvos vadovės, M. Tečer yra pavyzdys, kaip vienas žmogus gali keistis pasaulio istorija. Jos požiūris į komunizmą ir vakarietiškų demokratijos vertybių puoselėjimas padėjo pralaužti ledus Vakarų Europos ir Sovietų Sąjungos santykiuose. Buvusi Didžiosios Britanijos lyderė reikšmingai prisidėjo prie Šaltojo karo pabaigos, jos skatinami procesai sudarė sąlygas ir Baltijos šalių nepriklausomybei.

M. Tečer laidotuvėse dalyvaus daugelio valstybių esami ir buvę vadovai bei ministrai pirmininkai. Didžiosios Britanijos Karalienė Elžbieta II (Elizabeth II) ir dabartinis Ministras Pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron) taip pat pagerbs šios politikės atminimą laidotuvių ceremonijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS