Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

"Metro Bank" apmokestins atsiskaitymą debetinėmis kortelėmis už ES ribų

14/01/2014

Taip pat skaitykite

Lietuviškų palydovų skrydis atidedamas Renginys Hyde parke siekiant padėti mirštantiems nuo bado Kompromisų nepripažįstantis Rusijos vadovas Putinas tapo Didžiojo aštuoneto autsaideriu Darbingų metų rezultatą „Report 2013“ Kastis Torrau ir Donatello pristatys trijų šalių šokių aikštelėse

Nuo kovo mėnesio 18 dienos daugiau nei 150 metų Didžiojoje Britanijoje veikiantis "Metro Bank" už kiekvieną atsiskaitymą debeto kortele už Europos Sąjungos ribų paskelbė imsiantis 1,9 proc. mokestį, o už pinigų išgryninimą 1,9% + £1, pranešė "The Guardian".

Šis užsienyje nuo kovo taikytinas mokestis bus mokamas kiekvieną kartą, kai klientas naudos Metro banko debetinę kortelę grynųjų pinigų išėmimui  arba,  pavyzdžiui, viešbučio sąskaitos apmokėjimui kortele.

Craig Donaldson, vyriausiasis šio banko valdytojas, teigia, kad dauguma jų klientų bankinių operacijų yra atliekamos Europos Sąjungos ribose, todėl klientai tikrai ne dažnai susidurs su šiuo papildomu mokesčiu.

Tačiau Rachel Springall iš Moneyfacts.co.uk. perspėja, kad turėtumėte vengti naudoti kreditinę kortelę gryninant pinigus užsienyje, nes dauguma paslaugų teikėjų ims valiutos kurso mokestį iki 3%.

Tokia situacija susiklostė natūraliai, kadangi Europos komerciniams bankams pradedamos taikyti griežtesnės sąlygos, daugiau reguliavimo ir priežiūros. Briuselio griežtinamos taisyklės didina bankų sąnaudas. Ketinama gerokai apkarpyti mokesčius, kuriuos bankai ima iš mažmenininkų už klientų atsiskaitymus kortelėmis.

Didžiojoje Britanijoje už kiekvieną atsiskaitymą kortele bankas iš prekybininko ima vidutiniškai 8,5 penso (34 centus).

Tačiau bankininkai sugeba visas išlaidas padengti klientų sąskaita. Ekspertai įspėja: taip bus priversti elgtis dauguma komercinių bankų Europoje, kad ir kaip tai nepatiktų jų klientams.

Tiesa, bankai ir dabar taiko skirtingus mokesčius už debeto korteles. Tačiau dažniausiai jie būna vienkartiniai.

Parengta pagal "The Guardian" informaciją

EuroPlius.com

Nuotrauka: morguefile.com