Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaIT

"Panasonic" iki 2014 metų kovo pabaigos nutrauks plazminių ekranų gamybą

10/10/2013

Taip pat skaitykite

Programuotojų atlyginimų burbulas pūsis ir toliau KTU specialistai padės techniškai aptarnauti orlaivius „Boeing 747“ ir „Boeing 787 Dreamliner“ Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija Kibernetinis saugumas Lietuvoje nepatenkinamas, būtina įkurti už tai atsakingą instituciją

Tokijas, spalio 10 d. ("Bloomberg"-"Interfax"-BNS). Japonijos "Panasonic" iki šių finansinių metų pabaigos 2014 metų kovo 31 dieną nutrauks plazminių ekranų gamybą, rašo britų verslo dienraštis "The Financial Times".

"Panasonic" yra pasaulinė televizorių su plazminiais ekranas gamybos lyderė, tačiau pagal įplaukas iš televizorių su plokščiaisiais ekranais gamybos užima tik ketvirtą vietą.

Per pastaruosius dvejus finansinius metus įmonės nuostoliai iš televizorių su plokščiaisiais ekranais gamybos viršijo 15 mlrd. JAV dolerių. Praėjusiais finansiniais metais nuostoliai iš plazminių ekranų gamybos sudarė 913 mln. JAV dolerių.

Šiuo metu "Panasonic" derasi dėl vieno iš trijų vienintelės Japonijoje plazminių ekranų gamyklos pastatų pardavimo. Iš šio sandorio tikimasi gauti iki 40 mlrd. jenų (412 mln. JAV dolerių). Netrukus galbūt bus parduoti ir kiti du pastatai.

Šimtai gamyklos darbuotojų bus perkelti į kitus padalinius, o įplaukos bus investuotos į gamybos pertvarkymą.

Dar 2010 metais plazminiams ekranams teko 40 proc. televizorių su plokščiaisiais ekranais rinkos. Įmonės "NPD DisplaySearch" prognozėmis, šiemet ši dalis sumažės iki 2,5 proc., o 87 proc. rinkos teks skystųjų kristalų ekranams.

Nuo metų pradžios "Panasonic" kapitalizacija padidėjo 78 procentais.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS