Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaIT

Lietuvaičiai programuotojai maudosi šlovėje, bet ant laurų nemiega

09/06/2015

Taip pat skaitykite

„Apple“ rekomenduoja lietuvių kurtą programėlę vaikams KTU specialistai padės techniškai aptarnauti orlaivius „Boeing 747“ ir „Boeing 787 Dreamliner“ Apple grąžins milijonus tėvams LG įrenginiams – „Red Dot“ ir „iF“ dizaino apdovanojimai

Kai kalbama apie įmones, kuriomis Lietuva gali didžiuotis, nepamirštama paminėti „Pixelmator Team“ - dviejų brolių Sauliaus ir Aido Dailidžių įsteigtą programavimo bendrovę, kuri sukūrė „Apple App Store“ parduotuvėje itin populiarų vaizdų redagavimo įrankį „Pixelmator“. 

Bendrovę „Pixelmator Team“ 2007 metais įkūrė broliai Saulius ir Aidas Dailidės ir tapo pirmaisiais „Mac App Store“ milijonieriais. Jų produkcijos vartotojai tvirtina, kad 30 JAV dolerių kainuojanti programa iš esmės gali visiškai pakeisti kur kas brangesnį, ilgiau ir didesnės komandos kuriamą produktą „Adobe Photoshop“.

 „Pixelmator“ – lietuvių programuotojų brolių Dailidžių sukurta piešimo ir nuotraukų redagavimo programa. Dėl funkcijų gausos ji paprastai lyginama su populiaria „Adobe Photoshop“ programa, tačiau brolių kūrinys yra ženkliai pigesnis. Programa liaupsina itin didelis gerbėjų būrys.

Įvairiose šalyse ši programa 5 balų sistemoje vertinama nuo 4,5 iki 5 balų. Brolių darbą pastebėjo bei pagyrė net ir bendrovė „Apple“.

Jei „Photoshop“ kaina siekia kelis šimtus dolerių, tai „Pixelmator“ programa „Apple“ parduotuvėje šiuo metu kainuoja 30 – 59 dolerius. Kaina svyruoja įvairių akcijų metu 

„Apple“ programų parduotuvėje pirmaisiais milijonieriais tapo lietuviai broliai Saulius ir Aidas Dailidės, 

Bendrovė „Pixelmator Team“, kurianti grafikos redagavimo programą „Pixelmator“ pagrįstai gali džiaugtis pasakiška sėkme: jų programa yra viena iš geriausiai vertinamų, viena populiariausių „Mac App Store“, o pardavimų skaičiai smarkiai viršijo prognozes. Ji laimėjo „Apple Design Award“ apdovanojimą. Sėkmę vainikuoja ir titulas - „Mac App oth the Year“.

Grafinių vaizdų apdorojimo programa „Pixelmator“, kurią galima pavadinti „biudžetine „Photoshop“ versija“, iš pradžių buvo sukurta „Apple“ kompiuteriams – įrenginiams su santykinai dideliais ekranais ir „Mac OS“ operacine sistema. Praėjusių metų spalį buvo pristatyta nauja „Pixelmator“ versija planšetiniams kompiuteriams „iPad“. O dabar programėlės kūrėjai žengė paskutinį žingsnį ekrano mažėjimo kryptimi – pasiūlė „Pixelmator“ telefonams „iPhone“.

Praėjus vos parai po 5 JAV dolerius kainuojančios programėlės išleidimo, ji perkamiausių „iPhone“ programėlių sąraše buvo ketvirtoje vietoje pasaulyje (iosnoops.com duomenimis). Beje, jau įsigijusieji „Pixelmator“ „iPad“ versiją, į telefoną šią programą galės atsisiųsti nemokamai.

Gamintojų teigimu, programėlės „iPhone“ versija, nepaisant mažesnio ekrano, yra tokia pati galinga ir joje netgi atsirado keletas iki šiol nematytų funkcijų – pavyzdžiui, klonavimo įrankis ir vaizdo iškreipimo įrankis, išnaudojantis galingą „Apple Metal“ vaizdo apdorojimo technologiją.

© Gamintojo nuotr. 

europlius.com inf.