MuzikantaiEuroplius - tai aktualios naujienos verslui ir kiekvienam lietuviui

PradžiaIT

Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija

18/03/2013

Taip pat skaitykite

„Canon“ išleidžia kompaktinių montuojamų projektorių seriją XEED „Apple“ rekomenduoja lietuvių kurtą programėlę vaikams Apple grąžins milijonus tėvams Kibernetinis saugumas Lietuvoje nepatenkinamas, būtina įkurti už tai atsakingą instituciją

Naujienų portalas Delfi.lt, kuris remiasi neprisistačiusio skaitytojo ir portalo cyberwarnernews.info informacija, teigia, jog šią savaitę buvo įsilaužtą į Kauno Technologijos Universiteto Karjeros centro duomenų bazę. Įsilaužėliams pavykto pavogti studentų prisijungimų duomenis.

Kaip nurodė pats Delfi.lt skaitytojas, paviešintoje duomenų bazėje jis rado informacijos ir apie save. Iš esmės paviešintoje duomenų bazėje buvo apie 14 tūkstančių studentų asmeniniai duomenys bei prisijungimo prie elektroninio pašto slaptažodžiai, bet informacija jau pašalinta.

Teigiama, jog įsilaužimą įvykdė žinomai „Anonymous“ gruputei priklausantis įsilaužėlis. Įsilaužimo vietoje jis paliko įrašą „Hacked by Hacker sTz & sTz Bar”. Šis įsilaužėlis apie savo „darbelius“ aktyviai pranešinėjo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje bei skleidė pavogtą informaciją.

Nurodoma, kad KTU Karjeros centre veiklą vykdo apie 3500 studentų, taigi didžioji dalis informacijos gali būti pasenusi ir jau nebenaudojama. Motyvai, kodėl būtent buvo bandoma įsilaužti į šį puslapį, nėra aiškūs. KTU ir UAB „WEB Partners“ bando nustatyti ir pašalinti pažeidimus.

technologijos.lt